Hodowla kur bez pozwolenia
W naszym kraju obowiązuje ogólny podział zwierząt na domowe i gospodarskie. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, można trzymać w domu bez większych problemów. Do tej grupy zaliczają się m.in. psy, koty czy niewielkie zwierzęta takie jak np. świnki morskie i króliki (pojedynczo lub w parach).

Do drugiej grupy zaliczamy natomiast wszystkie gatunki, które zazwyczaj możemy spotkać wyłącznie na wsi: kozy, krowy, konie, kury, indyki, świnie i wiele, wiele więcej - jednym słowem - są to wszystkie te zwierzęta, które hoduje się głównie w konkretnym celu w gospodarstwach rolnych. W przypadku tej grupy obowiązują jednak ściśle określone w ustawach zasady dotyczące m.in. miejsc, w których można je trzymać czy pozwolenia na posiadanie określonej ilości osobników danego gatunku.
Spis treści: 1. Hodowla kur bez pozwolenia - czy to możliwe? 2. Obecnie obowiązujące zasady dotyczące hodowli kur 3. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?W Polsce jednym z najczęściej hodowanych zwierząt gospodarskich jest kura. Co prawda, aby prowadzić hodowlę, nie potrzebujemy żadnego specjalnego statusu, jednak prawo wyraźnie określa maksymalną liczbę ptaków, jakie możemy trzymać na swojej posesji bez pozwolenia - oczywiście, jeżeli wszystkie inne warunki zostały spełnione. Ile można mieć kur bez rejestracji w 2021 oraz jakie warunki należy spełnić, aby w ogóle móc je hodować? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule, który przygotowaliśmy specjalnie dla was. Serdecznie zapraszamy do lektury.
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.
Zgłoś dla koguta
Gdzie zgłosić nieprawidłowości w hodowli drobiu