REKLAMA

Hodowla świń: Rozpoczęła się wypłata wsparcia

Redakcja - Zwierzęta
03.10.2023
chat-icon 0

Dofinansowanie jest przeznaczone dla producentów rolnych zagrożonych utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi wojną na Ukrainie.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Do około 3,5 tysiąca rolników, którzy złożyli wnioski o wsparcie na odbudowę produkcji trzody chlewnej, trafiło niemal 70 milionów złotych.

O tę formę pomocy można było wnioskować od 28 sierpnia do 15 września 2023 r. Łącznie w tym okresie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło nieco ponad 28 tys. wniosków. Wypłata środków z tego tytułu rozpoczęła się 2 października bieżącego roku.

Warunkiem, który musieli spełnić wnioskujący o tę formę pomocy było między innymi prowadzenie przez nich działalności o statusie mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa, a oni sami powinni posiadać numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

- Oprócz tego niezbędnym do spełnienia warunkiem było prowadzenie w dniu 15 marca 2023 r. gospodarstwa, w którym utrzymywano świnie. Ponadto między 15 marca a 15 sierpnia 2023 r. musiały urodzić się w nim prosięta. Te zwierzęta musiały zostać oznakowane i zgłoszone do bazy IRZ do 31 sierpnia 2023 r. Stawka wsparcia to 100 zł do każdego prosięcia. Jeden producent rolny może otrzymać maksymalnie 500 tys. zł. – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

(rpf) Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA