REKLAMA

Hyundai Tucson – nowa odsłona

Redakcja - Elektronika i motoryzacja
14.03.2016
chat-icon 0

Zastanawiasz się nad kupnem nowego auta? Jeśli chciałbyś aby był to SUV powinieneś zwrócić uwagę na nowego Hyundaia Tucson. To druga generacja tego udanego i dobrze sprzedającego się w Europie samochodu. Czy zyska miano samochodu dla polskiego rolnika?

REKLAMA

Zastanawiasz się nad kupnem nowego auta? Jeśli chciałbyś aby był to SUV powinieneś zwrócić uwagę na nowego Hyundaia Tucson. To druga generacja tego udanego i dobrze sprzedającego się w Europie samochodu. Czy zyska miano samochodu dla polskiego rolnika?

Nowe wcielenie to całkowice nowa odsłona i zmiana stylistyki, teraz można powiedzieć, że mamy do czynienia z „dorosłym” suvem. Ma świetne parametry, dobrze się prowadzi, oferuje wiele opcji wyposażenia a przy tym nie zrujnuje budżetu. Poniże prezentujemy informację prasową Hyundai Motor Poland, co pozwoli poznać bliżej markę Hyundai oraz model Tucson.

„Hyundai Tucson jest najszybciej sprzedającym się modelem Hyundaia w Europie od momentu wprowadzenia na rynek we wrześniu tego roku. Na nowy, kompaktowy samochód Hyundaia, reprezentujący segment SUV złożono już ponad 85 000 zamówień, co w znacznym stopniu przyczynia się do wykorzystywania pełnej zdolności produkcyjnej fabryki w czeskich Nošovicach.

Od momentu rozpoczęcia produkcji Hyundaia ix35 w czerwcu 2011 roku, ponad 700 000 samochodów typu SUV opuściło czeską fabrykę, łącznie z nowym Tucsonem, który ma znaczący wpływ na sukces fabryki Hyundaia.

„Dzięki swojej spektakularnej premierze, całkowicie Nowy Tucson stał się niekwestionowanym ambasadorem Hyundaia w Europie. 90% naszych samochodów sprzedawanych na Starym Kontynencie jest tutaj także projektowanych, konstruowanych i produkowanych, co wpływa na ich pozytywną ocenę przez europejskich Klientów. Czeska fabryka Hyundaia odgrywa tu kluczową rolę, umożliwiając nam sprostanie tak wysokiemu popytowi.” – powiedział Thomas A. Schmid, Dyrektor Zarządzający w Hyundai Motor Europe.

Nowoczesna fabryka Hyundaia w Nošovicach rozpoczęła produkcję samochodów 7 lat temu, (w listopadzie 2008 r),  od modelu i30 pierwszej generacji. Od tego czasu z taśmy produkcyjnej zjechało ponad 1.8 mln samochodów, które wyeksportowano do 60 krajów na całym świecie.

Roczna zdolność produkcyjna fabryki wynosi 300 000 samochodów i 600 000 skrzyń biegów. Jest to także znaczący w regionie pracodawca, zatrudniający 3 400 pracowników bezpośrednio oraz 7 000 w obszarach wspierających. 

Hyundai posiada jeszcze jedną fabrykę w Europie, która znajduje się w tureckim Izmit. Jej moce produkcyjne to 200 000 samochodów, co umożliwia Hyundaiowi dostarczenie Klientom łącznie 500 000 samochodów rocznie.

Fabryka Hyundaia w Czechach (HMMC*) – fakty: 

1. Ponad 1,8 miliona samochodów wyprodukowanych od listopada 2008 roku

2. Ponad 700 000 kompaktowych SUV-ów wyprodukowanych w HMMC od czerwca 2011 roku

3. Pierwszy masowo produkowany model to Hyundai i30 pierwszej generacji

4. Roczna zdolność produkcyjna: 300 tys. samochodów i 600 tys. skrzyń biegów

5. Zespół złożony z 80 inżynierów pracował nad zaadaptowaniem linii produkcyjnej na potrzeby uruchomienia produkcji Hyundaia Tucson

6. Całkowity czas wyprodukowania samochodu to 21 godzin, w tym 9 w lakierni 

7. Trzy różne modele: Tucson, i30 oraz ix20 powstają na tej samej linii produkcyjnej

8. Nadwozie każdego samochodu składa się z 17 indywidualnych paneli ze stali o grubości 0,7 mm  

9. W HMMC zainstalowanych jest ponad 400 robotów przemysłowych, z których 300 znajduje się w spawalni

10. Dynamiczne testy wszystkich samochodów przeprowadzane są na torze o długości 3,3 km.”

HMMC* - Hyundai Motor Manufacturing Czech

(dem) 

żródło: Hyundai Motor Polska

zdjęcie: firmowe Hyundai

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA