REKLAMA

Ile kosztuje kostka brukowa?

Redakcja
09.12.2023
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 3

Kostka brukowa to niezwykle uniwersalny materiał, który można wykorzystać do układania podjazdów czy chodników. Co ważne, kostkę brukową można kupować zarówno na sztuki, jak i na palety. Klienci sklepów stacjonarnych oraz online mają do wyboru kostkę brukową szlachetną oraz przemysłową. Na ostateczną cenę kostki duży wpływ może mieć kolor czy rodzaj wykorzystanego materiału.

REKLAMA

Kostka brukowa — cena

Kostka brukowa to niezwykle uniwersalny materiał, który służy do tworzenia estetycznie wyglądających chodników, ścieżek ogrodowych czy podjazdów. Na rynku można znaleźć niezwykle dużo jej rodzajów, co oznacza również, że ceny tego budulca są zróżnicowane. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje kostka brukowa oraz co w największym stopniu wpływa na jej cenę.

Rosnące w ostatnich latach ceny materiałów budowlanych z pewnością nie mogą napawać optymizmem. Niestety, kostka brukowa nie pozostaje tu wyjątkiem. Jednak dokonując świadomych zakupów oraz dokładnie analizując całą inwestycję, można sprawić, że cena kostki brukowej z pewnością nie obciąży za bardzo założonego budżetu. Na to, ile kosztuje kostka brukowa, największy wpływ mają takie czynniki, jak rozmiar, kolor, grubość, wzór, a także użyty do jej produkcji materiał.

Kostka brukowa — cena za m2

Jednym z głównych czynników wpływających na cenę kostki brukowej jest jej grubość i przeznaczenie. W sklepach najtańsza jest kostka brukowa o grubości 4 cm. Taki materiał można znaleźć w prawie każdym markecie budowlanym. Nadaje się niemal wyłącznie do ruchu pieszego. Kostka brukowa o grubości 6-8 cm będzie odpowiednia do ruchu samochodowego, a w najgrubszej wersji do ciężarowego. Kostkę 6 cm można znaleźć w marketach budowlanych, natomiast 8-centymetrowej wersji trzeba szukać raczej u producentów oraz na składach budowlanych.

Kolejnym ważnym aspektem wpływającym na cenę kostki brukowej, jest kategoria użytego procesu produkcji. Kostka brukowa przemysłowa najlepiej sprawdzi się w ruchu pieszym oraz samochodowym. Najczęściej występuje w kolorze szarym, może być jednak również grafitowa lub czerwona. Kostka brukowa szlachetna świetnie sprawdzi się do tworzenia ścieżek czy bardziej skomplikowanych wzorów. Jej różne formy sprawiają, że można wykorzystać ją na wiele sposobów.

Kostka brukowa — ceny za m2 - jak przedstawiają się koszta?

Niezwykle szeroki wybór oraz możliwość własnego transportu sprawia, że wiele osób kupuje kostkę brukową w składach budowlanych, marketach czy też u producenta. Najzwyklejsza betonowa kostka brukowa kosztuje najczęściej 30-40 zł/m2. Za inne wersje kolorystyczne należy zapłacić 10 zł więcej. Wariant o grubości 6 cm to już koszt 60-80 zł/m2. Kostka brukowa szlachetna, o bardziej finezyjnych kształtach oraz kolorach, może kosztować od 70 do nawet 200 zł/m2. Należy pamiętać, że podane wyżej ceny zmieniają się niezwykle dynamicznie i są orientacyjne.

Warto również pamiętać, że cena kostki brukowej w internecie może być nieco niższa niż w sklepach stacjonarnych. W tym przypadku najtańszy wariant można nabyć w cenie nawet poniżej 30 zł. Jednak najczęściej cena ta będzie wahała się od 30 do 50 zł/m2. Zakup kostki brukowej online jest z pewnością dużo bardziej praktyczny, można bowiem z łatwością porównać ceny czy zapoznać się z opiniami innych klientów.

Cena kostki brukowej — paleta

Osoba decydująca się na zakup kostki brukowej ma możliwość zamówienia kilku sztuk, jak i całej palety. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Należy pamiętać, że cena, niezależnie od tego, czy kupi się kilka sztuk, czy też paletę, nie będzie się zbytnio różniła. Zwykle będzie wynosiła 30-40 zł/m2, natomiast przeciętna paleta mieści od 11 do 14 m2. Takie rozwiązanie może więc kosztować 330-560 złotych za jedną paletę.

Kupowanie kostki brukowej na palecie jest jednak z pewnością praktycznym rozwiązaniem. Taki zakup w dużym stopniu ułatwia transport materiału na miejsce budowy. Ponadto kostka jest dobrze zabezpieczona, przez co spada ryzyko jej uszkodzenia.

(rw)

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 3

REKLAMA

Polecane

Komentarze (3)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


Tobicky 25.11.2023

To zależy dużo od producenta. Jak na początku roku brałem w brukbet to nie wychodziło jakoś dużo za materiał na podjazd do garażu. Kostka pięknie leży i uważam, że było warto.

0 0
Odpowiedzi (1)
Mirek

@Tobicky Słyszałem sporo pozytywów o tej marce, no i wybór wzorów też na plus

0 0
reniu 22.11.2023

sAMA cena kostki to tylko część kosztów , nieraz nawet najmniejsza . trzeba opłacić podbudowę i robociznę , krawężniki i się uzbiera parę stówek za metr kwadratowy

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA