REKLAMA

Indyki wciąż opłacalne

Spada cena skupu indyków, hodowcy zarabiają mniej niż jeszcze w niedalekiej przeszłości, kiedy cena sięgała nawet 20 zł za kg filetu.

10 marca 2016 chat-icon1

REKLAMA

Teraz cena filetu indyczego oscyluje na poziomie 16-17 zł za kilogram. Pocieszeniem jest fakt, że równoczesnie tanieja pasze, wiec mimo powstawania nowych kurników hodowla nadal jest opłacalna i to na dość dobrym poziomie. Cena skupu indyka to 5,60 - 5,95 za kg żywca. Producenci nastawiają się na kwiecień kiedy wzrasta zapotrzebowanie ze wzgledu chociazby na sezon grilowy, szczegolnie zza zachodniej granicy.

źródło: Agrobiznes TVP, Biuletyn MRiRW „Rynek Mięsa Drobiowego”

fot. fotolia

 


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


janek 10 marca 2016

dobry dział w rolnictwie.

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

Czym karmić kury nioski – jak wybrać paszę dla niosek?

Redakcja - Zwierzęta 17 maja 2023 chat-icon2

Pasza dla niosek – jakie są potrzeby żywieniowe kur nieśnych?

Żywienie kur skupia się na podawaniu pokarmu roślinnego, przede wszystkim ziaren zbóż. Są one bogate w niezbędne składniki odżywcze (proteiny i węglowodany), aminokwasy, minerały oraz witaminy, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie i kondycję zwierząt. Mają też szczególne znaczenie pod kątem jakości produkowanych jaj, m.in. twardości skorupek, odpowiedniego wybarwienia żółtek czy smakowitości. Zboża nie są jednak w stanie pokryć pełnego zapotrzebowania kur na wszystkie składniki energetyczne, dlatego należy pamiętać o tym, by uzupełnić dietę innymi produktami. Pasza dla kur niosek powinna być urozmaicona, a poszczególne składniki podawane w odpowiednich proporcjach. Kury wówczas chętniej pobierają pokarm – jest smaczniejszy, a ponadto działa zbawiennie na układ trawienny. Należy pamiętać, że niektóre produkty podawane w nadmiernych ilościach przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego. I tak, w pszenżycie występuje wiele tzw. substancji anty-żywieniowyc

REKLAMA

Ceny świń: Notowania na VEZG w górę po niemal dwóch miesiącach stagnacji

Super Visor 25 maja 2023 chat-icon2

Przez niemal dwa miesiące cena świń rzeźnych na dużej niemieckiej giełdzie świń VEZG utrzymywała się na poziomie wynoszącym 2,33 euro za kilogram wagi bitej ciepłej. Od 24 do 31 maja 2023 roku na VEZG obowiązywać będzie cena 2,38 euro (10,66 zł), mamy więc do czynienia z podwyżką wynoszącą 5 eurocentów.

(rzw) Źródło: VEZG

REKLAMA