REKLAMA

Indyki wciąż opłacalne

Spada cena skupu indyków, hodowcy zarabiają mniej niż jeszcze w niedalekiej przeszłości, kiedy cena sięgała nawet 20 zł za kg filetu.

10 marca 2016 chat-icon1

REKLAMA

Teraz cena filetu indyczego oscyluje na poziomie 16-17 zł za kilogram. Pocieszeniem jest fakt, że równoczesnie tanieja pasze, wiec mimo powstawania nowych kurników hodowla nadal jest opłacalna i to na dość dobrym poziomie. Cena skupu indyka to 5,60 - 5,95 za kg żywca. Producenci nastawiają się na kwiecień kiedy wzrasta zapotrzebowanie ze wzgledu chociazby na sezon grilowy, szczegolnie zza zachodniej granicy.

źródło: Agrobiznes TVP, Biuletyn MRiRW „Rynek Mięsa Drobiowego”

fot. fotolia

 


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


janek 10 marca 2016

dobry dział w rolnictwie.

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

Sejm przyjął ustawę ułatwiającą budowę i funkcjonowanie biogazowni rolniczych

Redakcja 3 czerwca 2023 chat-icon1

MRiRW ocenia, że przewidywane efekty wprowadzenia nowych przepisów to m.in. dodatkowe zyski dla polskich rolników, obniżenie kosztów działalności rolniczej i przetwórczej, czystsze powietrze i niezależność energetyczna obszarów wiejskich.

- Ustawa o biogazowniach rolniczych i biopaliwach to realizacja takiego modelu transformacji energetycznej obszarów wiejskich, w którym w samym centrum jest polski rolnik – informuje MRiRW.

Ustawa biogazowa to:
- przyspieszenie procesu budowy biogazowni rolniczej;
- ułatwienia w wydaniu warunków przyłączenia biogazowni rolniczej do sieci;
- brak konieczności zmiany przeznaczenia gruntów rolnych zajętych w gospodarstwach rolnych pod biogazownię rolniczą;
- uwolnienie określonych, bezpiecznych rodzajów biomasy spod restrykcyjnych przepisów odpadowych;
- łatwiejsze zagospodarowanie produktu pofermentacyjnego jako nawozu.

Wypadki rolnicze: Nie żyje mężczyzna uderzony przez belę siana spadającą z przyczepy

Redakcja 5 czerwca 2023 chat-icon1

Wypadki przy pracy w rolnictwie to niestety dość często opisywane przez nas zdarzenia. Sytuacja, która miała miejsce w miejscowości Chludnie (województwo podlaskie, powiat kolneński, gmina Mały Płock) to przede wszystkim bieg wydarzeń, który można sobie wyobrazić zmieniając koło w załadowanej przyczepie.

Podczas prac polowych dwóch mężczyzn postanowiło wymienić uszkodzone koło w przyczepie na której przewozili  bele siana. Jak relacjonuje świadek zdarzenia, w pewnym momencie przyczepa przechyliła się, a kilka bel siana z niej spadło. Jedna z nich uderzyła w mężczyznę, który stracił przytomność, uderzenie było tak silne, że spowodowało u niego zatrzymanie krążenia.