REKLAMA

Innowacje John Deere z medalami Agritechnica 2019


John Deere został przez jury nagrodzony złotym medalem i trzema srebrnymi przed targami Agritechnica 2019 w Hanowerze. Komisja ds. Innowacji doceniła stałe wysiłki John Deere w zakresie opracowywania zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz współpracę z partnerami. Łącznie branża w tegorocznym konkursie zgłosiła ponad 290 innowacji.

REKLAMA

John Deere został przez jury nagrodzony złotym medalem i trzema srebrnymi przed targami Agritechnica 2019 w Hanowerze. Komisja ds. Innowacji doceniła stałe wysiłki John Deere w zakresie opracowywania zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz współpracę z partnerami. Łącznie branża w tegorocznym konkursie zgłosiła ponad 290 innowacji.

„John Deere inwestuje ponad pięć procent zysków ze sprzedaży w badania i rozwój, a otrzymane nagrody potwierdzają naszą siłę innowacyjną”, powiedział Dennis J. Docherty, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu John Deere w regionie 2*. „Jesteśmy szczególnie dumni z naszej stałej współpracy z partnerami branżowymi i usługodawcami. Partnerstwo i otwartość są głównymi czynnikami wpływającymi na sukces dalszej cyfryzacji przemysłu rolnego. Nasza firma opracowuje innowacyjne rozwiązania, które pozwalają rolnikom i kontrahentom na większe zyski z ich działalności”.

„Wzmocniliśmy naszą światową sieć placówek badawczych, a jednocześnie zaangażowaliśmy wszystkie platformy produktowe, ale i Europejskie Centrum Innowacji Technologicznych (ETIC) w Kaiserslautern” - powiedział Martin Kremmer, dyrektor ETIC Kaiserslautern. „Czerpiemy również ze współpracy z uniwersytetami i instytutami badawczymi w zakresie zaawansowanych technologii, takich jak: sztuczna inteligencja, systemy automatyki i elektryfikacja.”

*) Region 2: Europa, Wspólnota Niepodległych Państw, Afryka Północna, Bliski i Środkowy Wschód

Złoty Medal:

Skrzynia biegów John Deere eAutoPowr i inteligentny system e8WD

Całkowicie nowa skrzynia biegów eAutoPowr w ciągnikach John Deere to pierwszy elektromechaniczny rozdzielacz IVT. Przekładnia bezstopniowa zapewnia maksymalną niezawodność i trwałość w porównaniu do innych skrzyń biegów. Zintegrowany generator dostarcza do 100 kW mocy do zastosowań zewnętrznych i elektrycznych.

John Deere i Joskin wspólnie opracowali także wysoce wydajne rozwiązanie systemu wspomagania trakcji do aplikacji gnojowicy. Zmodyfikowany wóz asenizacyjny Joskin z dwiema osiami napędowymi charakteryzuje się znacznym wzrostem przyczepności i mniejszym poślizgiem kół.

Warto zauważyć, że był to jedyny przyznany złoty medal.

Srebrne Medale:

Predictive Feedrate Control

Predictive Feedrate Control to pierwszy system zarządzania prędkością pracy kombajnu, który łączy dwa aktywne źródła informacji z satelitów GPS i czujników zamontowanych na kabinie maszyny. System pozwala kombajnowi reagować na zmieniające się warunki zbioru, takie jak stan uprawy czy wielkość plonu. System oferuje niespotykany poziom wydajności kontroli prędkości w połączeniu ze znacznie poprawionym komfortem operatora we wszystkich warunkach zbioru

Inteligentna kontrola jazdy z dużą prasą kostkującą

W dużych prasach kostkujących okresowe wahania mocy i momentu obrotowego mogą powodować znaczne wibracje ciągnika, co z kolei znacznie obciąża operatora. Korzystając z inteligentnego sterowania przekładnią i automatycznego algorytmu sterowania, ten aktywny system tłumienia niemal całkowicie eliminuje drgania. Ponadto pomaga chronić zdrowie operatora i niwelując zmęczenie, zwiększa jego wydajność.

Large Combine Efficiency Package

John Deere zoptymalizował wszystkie krytyczne obszary funkcjonalne kombajnu, aby znacznie poprawić ogólną wydajność. Umożliwia to koncepcja lean drive z innowacyjnymi paskami napędowymi, jednocześnie zmniejszając zapotrzebowanie na moc. Dalsze zwiększenie wydajności osiągnięto w silniku, przekładni, układach separacji i czyszczenia oraz rozdrabniaczu słomy. Wszystkie te ulepszenia doprowadziły do znacznego wzrostu wydajności zbioru przy użyciu tej samej mocy silnika i przy stratach mniejszych niż jeden procent. Wysoka wydajność jest również zapewniona w większości warunków zbioru bez konieczności ciągłego optymalizowania ustawień kombajnu.

(rtr) pp / indormacja prasowa John Deere


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA