REKLAMA

Jadąc ciągnikiem wpadł w poźlizg i dachował

Takie zdarzenia przytrafiają się raczej pojazdom osobowym, które z powodu nadmiernej prędkości i niedostosowania stylu jazdy do warunków drogowych wypadają z drogi np. do przydrożnego rowu lub uderzają w inny pojazd.

fot. Źródło: KPP Częstochowa
20 stycznia 2022 chat-icon3

REKLAMA
Tym razem „ofiarą” oblodzenia na drodze i ogólnie złych warunków atmosferycznych padł kierujący ciągnikiem rolniczy jadącym w zestawie z dwiema przyczepami.

Zdarzenie miało miejsce 17 stycznia 2022 roku na drodze gminneh między miejscowościami Nierada a Sobuczyna (województwo śląskie, powiat częstochowski, gmina Poczesna). Ciągnika wpadł w poślizg, po czym wpadł do przydrożnego rowu dachując.

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy jednostki straży pożarnej:
- JRG CS PSP Częstochowa,
- 250[S]43 - JRG CS PSP Częstochowa,
- 358[S]64 - OSP Nierada.

REKLAMA
(rpf) pp / Źródło: KPP Częstochowa


REKLAMA

Polecane

Komentarze (3)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


zenobiusz 21 stycznia 2022

dwie przyczepy i lód na drodze, troszkę ryzykownie poszedł

0 0
farmer 21 stycznia 2022

pewnie pędził z 30 na godzine -;) a tak na serio to nie trzeba dużej prędkości zeby podczas slizgawki poleciec ostro do przodu bez kontroli i w cos uderzyc a jak dochodzi to tego ciezki sprzet i w dodatku górka to już calkeim jak pocisk idzie

0 0
farmer 20 stycznia 2022

JAK oN to wywinol tego orła '_))))))))

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

Ceny świń: Kolejny tydzień bez zmian na VEZG

Redakcja 17 maja 2023 chat-icon0

Trend ten trwa od 22 marca i nie zmienił się w notowaniach za Odrą z dnia 17 maja 2023 roku. Cena 2,33 euro to w przeliczeniu na złotówki 10,47 zł (kurs z 17 maja 2023 roku). Cena ta będzie aktualna na tzw. dużej niemieckiej giełdzie VEZG od 17 do 24 maja 2023 roku.

Z komentarza VEZG do obecnej sytuacji cenowej na niemieckim rynku świń wynika, że tuż przed długim weekendem za Odrą w związku z przypadającym w czwartek 18 maja świętem państwowym, zmniejszyła się liczba dni ubojowych. Oznacza to, że podaż bez problemy pokrywa na bieżąco ilość wieprzowiny dostępnej na rynku niemieckim.

(rzw) pp / Źródło: VEZG

REKLAMA

Obowiązek kontraktacji co najmniej 50% surowców od miejscowych producentów – czy to możliwe?

Redakcja 30 maja 2023 chat-icon0

Krajowa Rada Izb Rolniczych przekazała do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wniosek Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego o wprowadzenie obowiązku co najmniej 50% kontraktacji surowców bezpośrednio od producentów miejscowych Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w swojej odpowiedzi z dnia 24 maja 2023 r. informuje, że rolą państwa jest tworzenie warunków – szczególnie prawnych sprzyjających upowszechnianiu trwałych dobrowolnych powiązań  producentów rolnych z przetwórcami i handlowcami w formie umów kontraktacyjnych uwzględniających interesy obu stron kontraktu. Dlatego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi stale zachęca do zawierania długoterminowych umów na dostarczanie produktów rolnych zarówno rolników jak i podmioty nabywające produkty rolne (zakłady przetwórcze, punkty skupu).
- Przykładowy wzór umowy kontraktacji, opracowany przez MRiRW, UOKIK, KOWR oraz przedstawicieli sektora rolnego znajduje się pod adresem na stronie internetowej MRiRW: https://www.gov.pl/web/rolnictwo

REKLAMA