REKLAMA

Jadący ciągnikiem rolniczym zignorował znak STOP na przejeździe kolejowym

Redakcja
20.05.2024
chat-icon 0

Zdjęcia z tego wypadku wyglądają tragicznie. Niewiarygodne jest to, że kierujący ciągnikiem rolniczym nie odniósł w tym zdarzeniu poważnych obrażeń ciała. Nie zmienia to faktu, że mógł uniknąć zderzenia z pociągiem po prostu zatrzymując się przed znakiem STOP znajdującym się przed przejazdem kolejowym.

REKLAMA

17 maja 2024 roku około godziny 11:00 w miejscowości Czarnowiec (województwo mazowieckie, powiat ostrołęcki, gmina Rzekuń) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego Lamborghini z pociągiem osobowym relacji Ostrołęka – Tłuszcz.

Za kierownicą traktora z podpiętą prasą belującą, siedział 31-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który na oznakowanym przejeździe kolejowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wjeżdżając wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Ciągnik został rozbity, oderwała się przednia oś, a kierującego zabrano do szpitala. Okazało się jednak, że jego obrażenia nie są poważne. Pociągiem podróżowało 10 osób, które nie odniosły obrażeń. Zarówno maszynista jak i traktorzysta byli trzeźwi.

Apelujemy do kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zawsze zatrzymywać się przed przejazdami kolejowymi, także wówczas, gdy  przed długi czas linią kolejową nie kursują pociągi, bo nigdy nie wiemy, kiedy ruch na torach może być wznowiony i kiedy pociąg może się na przejeździe pojawić – apeluje komendant Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wraz z policjantami przypominamy też, że lekceważenie jednych z podstawowych znaków drogowych ,,Stop” i ,,Ustąp pierwszeństwa” często jest przyczyną bardzo tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nie warto jeździć ,,na pamięć”. Należy też zwracać szczególną uwagę na oznakowanie!

(rpf) Źródło: KMP Ostrołęka

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA