REKLAMA

Jak działa kredyt oddłużeniowy i czy jest w stanie pomóc wyjść z długów?


Kilka ciągnących się zobowiązań finansowych, różne raty do płacenia w innych terminach, to wszystko może przytłaczać, a także dodatkowo utrudniać wyjście z zadłużenia.

Co zrobić, gdy lista niespłaconych zobowiązań? Warto zdecydować się wtedy na rozwiązanie, które pomoże w uporządkowaniu płatności i sprawi, że krok po kroku wyjdziesz z długów. Jednym z takich rozwiązań jest kredyt oddłużeniowy, o którym przeczytasz więcej w tym artykule! / artykuł partnera

fot. Adobe Stock / materiały partnera
REKLAMA

Kilka ciągnących się zobowiązań finansowych, różne raty do płacenia w innych terminach, to wszystko może przytłaczać, a także dodatkowo utrudniać wyjście z zadłużenia.[/caption]

Co zrobić, gdy lista niespłaconych zobowiązań? Warto zdecydować się wtedy na rozwiązanie, które pomoże w uporządkowaniu płatności i sprawi, że krok po kroku wyjdziesz z długów. Jednym z takich rozwiązań jest kredyt oddłużeniowy, o którym przeczytasz więcej w tym artykule! / artykuł partnera

Wbrew pozorom wystarczy kilka złych decyzji, by popaść w długi, z których wyjście nie jest już takie łatwe. Kilka ciągnących się zobowiązań finansowych, różne raty do płacenia w innych terminach, to wszystko może przytłaczać, a także dodatkowo utrudniać wyjście z zadłużenia. W takiej sytuacji jednym z lepszych rozwiązań jest kredyt oddłużeniowy. Sprawdź, na czym on polega, jakie warunki musisz spełnić, aby go otrzymać, a także kiedy on jest świetnym ratunkiem. 

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy to rozwiązanie, które ułatwia spłatę zobowiązań finansowych różnego rodzaju. Za pośrednictwem takiego kredytu możliwa jest spłata kredytów gotówkowych, pożyczek, kart kredytowych, a także rat zakupowych. Dużym udogodnieniem jest to, że decydując się na kredyt oddłużeniowy zamiast kilku rat, spłacasz wygodnie tylko jedną. To pozwala na łatwiejsze i szybsze spłacenie zobowiązań, a także umożliwia uniknięcia opóźnień w spłacie, gdybyśmy zapomnieli o jednym z zobowiązań do spłacenia. 

Czym się różni taki kredyt od kredytu konsolidacyjnego? 

Zarówno kredyt oddłużeniowy, jak i kredyt konsolidacyjny pozwalają na skupienie wszystkich długów w jednym miejscu i uzyskanie wspólnej raty dla wszystkich zaległości, co ułatwia ich spłatę. Jednak prócz tego między kredytem oddłużeniowym a konsolidacyjnym jest sporo różnic. 

Pierwsza z nich, to jaka instytucja oferuje kredyt. W przypadku kredytów oddłużeniowych są to instytucje pozabankowe, a przy kredytach konsolidacyjnych to banki. Drugą różnicą jest także to, kto otrzyma kredyt oddłużeniowy. W przypadku kredytu konsolidacyjnego z łatwością otrzymają go osoby, które mogą pochwalić się regularną spłatą swoich rat. Kredyt oddłużeniowy w tym przypadku skierowany jest także do tych konsumentów, którzy mają negatywną historię kredytową. Trzecia różnica jest bezpośrednio związana z tym, że kredyt oddłużeniowy obejmuje także osoby z negatywną historią kredytową i wiąże się z większym ryzykiem braku spłaty należności, co przekłada się na to, że kredyt oddłużeniowy pozabankowy jest zdecydowanie droższy niż kredyt konsolidacyjny w banku. 

Jakie warunki należy spełnić, by taki kredyt otrzymać? 

Gdy starasz się o kredyt oddłużeniowy, jesteś w sytuacji, w której chcesz otrzymać pomoc i wyjść ze spirali długów, więcej o kredytach oddłużeniowych i instytucjach, które je oferują, znajdziesz tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Instytucja pozabankowa rozpatrując przyznanie kredytu oddłużeniowego, bierze pod uwagę zarobki, a także sprawdzenie konsumenta w bazach dłużników: BIG, KRD oraz BIK. Nie oznacza to jednak, że w naprawdę trudnej sytuacji otrzymanie kredytu oddłużeniowego jest niemożliwe. Uzyskanie takiego dalej jest możliwe w niektórych firmach pożyczkowych. W niektórych przypadkach niezbędne może okazać się poręczenie kredytu oddłużeniowego przez osobę trzecią, albo zabezpieczenie pod zastaw np. samochodu bądź nieruchomości. Wtedy pożyczkodawca zabezpiecza się na wypadek sytuacji, gdyby pożyczkobiorca nie był w stanie spłacić raty kredytu oddłużeniowego. 

Kredyt oddłużeniowy to rozwiązanie, które jest w stanie pomóc wyjść z długów. Dzięki jednej racie i otrzymania finansowania nawet w przypadku nie najlepszej historii kredytowej łatwiej jest miesiąc po miesiącu powoli spłacać swoje zobowiązania. A każdy krok przybliża do celu, czyli braku długów i odetchnięcia z ulgą.

(rpf) materiał partnera


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA