REKLAMA

Jak godnie pożegnać domowego pupila? Pamiętaj o Mnie

Bycie opiekunem dla czworonożnego lub futrzastego przyjaciela daje naprawdę wiele radości. Niestety, przychodzi taki czas, że trzeba się pożegnać ze zwierzęciem. Oczywiście na ten moment nikt z nas nie jest przygotowany. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że można godnie pożegnać swojego domowego pupila. W jaki sposób? Zachęcamy do lektury. / materiał promocyjny

fot. materiały promocyjne
28 września 2022 chat-icon0

REKLAMA

Bycie opiekunem dla czworonożnego lub futrzastego przyjaciela daje naprawdę wiele radości. Niestety, przychodzi taki czas, że trzeba się pożegnać ze zwierzęciem. Oczywiście na ten moment nikt z nas nie jest przygotowany. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że można godnie pożegnać swojego domowego pupila. W jaki sposób? Zachęcamy do lektury. / materiał promocyjny

Zwierzęcy przyjaciel

Psy, koty, króliki, a nawet gryzonie bardzo często nazywane są zwierzęcymi przyjaciółmi. Można z nimi spędzać świetnie czas, dają dużo radości, ciepłych uczuć i bliskości. Dla wielu osób są także wsparciem w trudnych chwilach.

Niestety, czas odejścia ukochanego pupila bywa jednym z cięższych momentów, porównywanym często do odejścia członka najbliższej rodziny. Choć medycyna stale się rozwija i można skutecznie leczyć choroby zwierząt, nie zawsze jest to możliwe. Śmierć psa lub kota związana jest również z wiekiem zwierzęcia, na co niestety nie ma się wpływu. 

Pożegnanie pupila – godny pochówek 

Nie ma jednego, konkretnego rytuału, który określałby w jaki sposób należy pożegnać się z pupilem. Warto jednak pamiętać, że polskie prawo zabrania indywidualnego pochówku zwierząt. Nie można zatem samodzielnie wyznaczać miejsca, w którym zwierzę spocznie. Popularnym, jednak już rzadziej wybieranym rozwiązaniem jest utylizacja zwłok.

REKLAMA
Coraz większa liczba opiekunów psów, kotów, królików, a nawet gryzoni decyduje się natomiast na skorzystanie z usług kremacji zwierząt. Dzięki temu mogą zapewnić czworonogowi lub futrzakowi godny pochówek.

Kremację można podzielić na zbiorową oraz indywidualną. W przypadku kremacji zbiorowej nie da się odzyskać prochów ukochanego psa lub kota. Natomiast proces kremacji indywidualnej pozwala na spopielenie zwłok jednego zwierzęcia. Takie rozwiązanie daje opiekunom możliwość pożegnania zwierzęcego przyjaciela w sposób prywatny i indywidualny.

Kremacja zwierząt 

Chcąc skorzystać z polecanych usług kremacyjnych, warto zdecydować się na ofertę Pamiętaj O Mnie. Pracownicy wytłumaczą, w jaki sposób przebiegać będzie proces kremacji, a także wesprą dobrym słowem. Firma świadczy również usługi transportowania zwłok na terenie Poznania i najbliższych okolic tego miasta. 

Pamiętaj O Mnie zajmuje się kremacją zarówno indywidualną, jak i zbiorową, w zależności od potrzeb. Decydując się na usługi kremacji indywidualnej, klienci mogą zakupić także kryształy pamięci lub też ozdobne i pamiątkowe urny, które umożliwią im godny pochówek domowego pupila.

REKLAMA
Ostatnie pożegnanie z kotem lub psem nie należy do najłatwiejszych, niezależnie od tego, czy zwierzę zmagało się z chorobą i odeszło za wcześnie, czy też dożyło sędziwych lat. Warto jednak wiedzieć, że można zdecydować się na godny pochówek, nie trzeba zgadzać się na utylizację.

Coraz popularniejsza staje się indywidualna kremacja zwierząt domowych. Dzięki niej możliwe jest odzyskanie prochów pupila, które następnie można pochować. Szukając sprawdzonych usług kremacji zwierząt, warto skorzystać z oferty Pamiętaj O Mnie. Przedsiębiorstwo działa na rynku od wielu lat i zajmuje się świadczeniem usług kremacji zbiorowej oraz indywidualnej.

Dodatkowo, w asortymencie firmy można znaleźć nowoczesne i eleganckie urny oraz kryształy pamięci, dzięki którym wspomnienie o domowym pupilu pozostanie zawsze żywe.

(rzw) materiał promocyjny 


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Evita Kanon – wsparcie i odżywienie roślin w krystalicznej formie

Redakcja 23 maja 2023 chat-icon0

Jak zwiększyć skuteczność ochrony upraw?

Zwiększenie skuteczności i efektywności upraw nie zawsze jest proste szczególnie w przypadku stosowania powszechnie dostępnych preparatów, których działanie może być znacznie ograniczone z powodu nieodpowiedniego zrównoważenia składników odżywczych w preparacie a także mało zoptymalizowanego działania. Ubogi skład produktu, o małej różnorodności może warunkować nieodpowiedni wzrost rośliny, słaby rozwój systemu korzeniowego, a także zwiększoną podatność na żółknięcie i choroby. Jak więc zwiększyć skuteczność upraw? Pomoże w tym Evita Kanon - krystaliczny nawóz dolistny, który w bezpieczny sposób stymuluje roślinę do rozrostu na każdym etapie rozwoju. Preparat jest łatwy w aplikacji, wydajny i wykazuje efektywne działanie. Z powodzeniem można stosować go zarówno w małych gospodarstwach jak i w większych uprawach warzywnych i owocowych. 

REKLAMA

Złodzieje części do maszyn rolniczych ujęci na gorącym uczynku

Super Visor 23 maja 2023 chat-icon1

Do funkcjonariuszy wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy wpłynęła informacja o kradzieżach części do maszyn rolniczych z jednej z firm położonych nieopodal Rzeszowa. Policjanci zorganizowali zasadzkę, a obserwując wskazane miejsce na zapleczu firmy zauważyli dwie osoby przenoszące energicznie jakieś przedmioty.

- Po pewnym czasie w to miejsce podjechał samochód. Funkcjonariusze z odległości obserwowali całe zdarzenia. Gdy pojazd zaczął odjeżdżać, postanowili go zatrzymać. W fiacie stilo, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, ujawnili agregat prądotwórczy, 4 przekładnie kątowe oraz 4 wałki WOM – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

W zatrzymanym samochodzie razem z mężczyzną przebywała jego znajoma – zatrzymano ich i przewieziono na komendę a rano następnego dnia wstępnie przesłuchano. Funkcjonariusze z wydziału dochodz

REKLAMA