REKLAMA

Jak można wykorzystać siłowniki do maszyn rolniczych? Wyjaśniamy


Hydraulika siłowa jest wykorzystywana w wielu dziedzinach przemysłu, a także w rolnictwie. Jednym z najważniejszych podzespołów odpowiednio zaplanowanego układu hydraulicznego jest siłownik. To niezwykle istotna część dla wielu maszyn rolniczych. Bez wątpienia umożliwia skuteczne wykonanie rozmaitych prac w gospodarstwie. Czym właściwie jest siłownik hydrauliczny i jakie zastosowanie znajduje w maszynach rolniczych? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

fot. Materiały promocyjne
REKLAMA

Czym są siłowniki hydrauliczne?

Siłowniki hydrauliczne są podstawowymi elementami układu hydraulicznego. Ich zadaniem jest generowanie energii mechanicznej poprzez wykorzystanie ciśnienia cieczy roboczej w celu wprawienia maszyny w określony ruch. Umożliwia to podniesienie nawet dużego ciężaru bez konieczności angażowania w to siły ludzkich rąk.

Wyróżnia się różne rodzaje siłowników. Różnią się między sobą wymiarami i sposobem działania. Czynniki te w dużym stopniu definiują ich możliwości zastosowania. Standardowy siłownik hydrauliczny składa się z tłoka, tłoczyska i elementów mocujących. Zdarza się też, że jest dodatkowo wyposażony w zawór kontrolujący jego pracę, np. zamek, overcenter lub ogranicznik wysuwu tłoczyska.

Siłowniki hydrauliczne do maszyn rolniczych – jakie mają zalety?

Siłowniki do maszyn są powszechnie wykorzystywane w rolnictwie. Nie ma w tym nic dziwnego – wyróżnia je precyzja działania i nieskomplikowana konstrukcja. Dzięki temu obsługa tych części jest dość łatwa. Siłowniki hydrauliczne do maszyn umożliwiają wykonanie różnych manewrów w sposób bezpieczny dla operatora. Jedną z najważniejszych zalet tych podzespołów jest niska awaryjność. Nie ma w nich elementów elektrycznych, co ogranicza ryzyko wystąpienia poważnych usterek podczas prac polowych. Ponadto generują dużą moc, co jest pożądane wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność użycia dużej siły. Dzięki temu można je wykorzystać m.in. do podnoszenia i sterowania ciężkimi maszynami takimi jak agregaty uprawowe, brony talerzowe, siewniki, kultywatory, opryskiwacze, kombajny, prasy kostkujące i wiele innych. Siłowniki do maszyn rolniczych zapewniają też prawidłowe działanie przyczep, ciągników i wielu innych urządzeń.

Siłowniki do maszyn – gdzie je kupić?

Siłowniki hydrauliczne do maszyn rolniczych pełnią niezwykle istotne funkcje w układach hydraulicznych. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego podzespołu nie może być kwestią przypadku. Przede wszystkim zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom. Jeden z czołowych dystrybutorów siłowników do maszyn, czyli marka Hydrolider, w specjalnie przygotowanej kategorii: https://hydrolider.pl/pl/2945-specjalne-do-maszyn oferuje siłowniki o różnych parametrach technicznych. Zwróć więc uwagę na średnicę wewnętrzną tłoka i tłoczyska, a także na długość elementu zarówno w złożonej, jak i rozłożonej postaci.

(rtr) materiał promocyjny


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA