Jak zwalczyć pchły w domu?
Pies lub kot w domu to z pewnością pociecha każdego domownika. Jednak prędzej czy później domowy pupil może przyprowadzić do mieszkania nieproszonych gości. Mowa konkretnie o pchłach.

Z czasem staną się one uciążliwe nie tylko dla zwierzaka, ale również dla reszty domowników. Te natrętne insekty gryzą każdego, kogo spotkają na swojej drodze, ponadto mogą również przenosić niebezpieczne choroby. Pcheł jest bardzo trudno się pozbyć, szczególnie ze względu na szybkie tempo ich rozmnażania się. Nie jest to jednak niemożliwe. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zwalczyć pchły w domu.
Jak wytępić pchły w domu?
Pchły najczęściej przedostają się do domu z psem lub kotem. Jednak samo odpchlenie zwierzaka to za mało. Jeżeli ktoś chce faktycznie się ich pozbyć, konieczne jest kompleksowe działanie, które musi objąć cały dom. Jest to bardzo ważne, bowiem pchły pozostawione same sobie będą bardzo szybko się rozmnażały i z czasem staną się niezwykle uporczywe dla wszystkich domowników.

Jakie sprzęty przydadzą się w ogrodzie na wiosnę?
Pierwszym krokiem jest zastosowanie kuracji przeciwpchelnej u swoich zwierzaków. Nawet jeśli tylko jeden pupil mierzy się z tym problemem, należy zakładać, że reszta zwierzaków również została zaatakowana przez pchły. Bardzo ważne jest, aby kuracja przeciwpchelna była prowadzona regularnie oraz długoterminowo u każdego zwierzaka. Dzięki temu można uchronić pozostałych domowników przed tym problemem oraz zmniejszyć ryzyko ponownej inwazji. W tym celu można wykorzystać dostępne w wielu marketach/sklepach zoologicznych specjalne obroże lub szampony przeciwpchelne.
Jak zwalczyć pchły w domu?
Następnym krokiem jest dezynfekcja wszelkich przedmiotów, z jakimi do czynienia na co dzień ma zwierzak. Należy zacząć przede wszystkim od wyprania legowiska i to w jak najwyższej temperaturze. Gorąca woda zabije wszelkie pozostałe tam larwy oraz jaj pcheł. Ważne jest, aby legowisko prać co najmniej raz w tygodniu, w okresie od 3 do 8 tygodni. Następnie uprane legowisko należy wywiesić na świeżym powietrzu, najlepiej w nasłonecznionym miejscu. Jeżeli zwierzak śpi również w innych miejscach, na przykład na łóżku, konieczne jest również wypranie pościeli.

Dlaczego laurowiśnia to zły pomysł na żywopłot – odkryj wady tej rośliny
Nie można również zapomnieć o ulubionym pluszaku psa lub kota. Na nim również mogą znajdować się larwy oraz jaja pcheł. Te również trzeba wyprać, a jeżeli nie jest to możliwe, jak najszybciej wyrzucić. W następnej kolejności należy dokładnie odkurzyć wszystkie podłogi, dywany, maty oraz sofy. Należy przy tym pamiętać, aby po każdorazowym sprzątaniu wyrzucić worek do odkurzacza. Mieszkanie należy odkurzać raz na dwa dni przez okres od 3 do 8 tygodni.
Jak zlikwidować pchły w domu?
Aby mieć pewność, że pchły “wyprowadzą” się z mieszkania, nie można również zapomnieć o specjalnym sprayu przeciwko tym insektom. Należy przy tym pamiętać, że należy wybierać wyłącznie preparaty niezawierające niebezpiecznych substancji oraz takie, które można bezpiecznie stosować w pobliżu ludzi i zwierząt. Ważne jest także, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją oraz spryskać wszystkie ulubione miejsca swojego pupila.
Co ważne, pchły w postaci poczwarek, a więc tuż przed dojrzewaniem, są niezwykle trudne do zabicia. Zwykły środek może sobie z nimi nie poradzić. Dlatego też przed użyciem spray warto dokładnie odkurzyć całe mieszkanie, co zachęci pchły do przepoczwarzenia się. Wtedy działanie sprayu będzie skuteczne nie tylko na dorosłych osobnikach, co pozwoli skutecznie pozbyć się tych insektów z domu.
Jak zwalczyć pchły w domu?
Pchły to zwierzątka, które lubią ukrywać się pod meblami oraz w samochodach. Są to przestrzenie, o których można bardzo łatwo zapomnieć. Dlatego też walcząc z pchłami nie można zapomnieć o odkurzeniu tapicerki samochodowej, szczególnie wtedy, gdy zwierzę jest często przewożone w aucie. Z koeli przestrzenie pod oraz między meblami należy dokładnie odkurzyć i spryskać sprayem na pchły. Stosując się do wszystkich powyższych wskazówek z pewnością pchły nie będą stanowiły dłużej zagrożenia, a domownicy oraz domowi pupile będą spać spokojnie i bez obaw, że zostaną pogryzieni.

Kiedy i jak najlepiej zabezpieczyć psa przed kleszczami?
(rzd)

Jakie okna dachowe wybrać na poddasze? Drewniane kontra PCV w praktyce
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.