REKLAMA

Jakie dopłaty do zbóż, rzepaku i rzepiku?

Redakcja - Prawo i Finanse
12.05.2023
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 1

Plakat przygotowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nawołuje rolników do złożenia wniosku o specjalne dopłaty do pszenicy, pozostałych zbóż, rzepaku i rzepiku. Pojawia się pytanie czy wysokość dopłat jest na tyle atrakcyjna aby zechcieli sprzedać swoje plony trzymane w gospodarstwach od poprzednich żniw.

REKLAMA

Rolniku! Przygotuj magazyny przed nowymi żniwami, sprzedaj swoje zboże i uzyskaj: dopłatę 2200 zł do hektara pszenicy z budżetu państwa – brzmi główne hasło kampanii promującej dopłaty.

Z komunikatu ARiMR wynika, że sprzedając: pszenicę, pozostałe zboża oraz rzepak i rzepik do 15 czerwca rolnik może otrzymać dopłatę. Na przykład dla pszenicy jest to 2200 złotych dopłaty do hektara.

Z kolei wysokość dopłat za pozostałe zboża, czyli kukurydzę, jęczmień, pszenżyto, żyto, owies, mieszanki zbożowe, grykę oraz za rzepak i rzepik będzie zróżnicowana w zależności od regionu i odległości od wschodniej granicy.

Środki na dopłaty będą pochodziły z budżetu państwa, a jednym z podstawowych warunków jaki należy spełnić, jest sprzedanie swojego zboża do 15 czerwca 2023 roku oraz wziąć fakturę VAT lub VAT RR za sprzedane zboże.

Wniosek należy złożyć do 30 czerwca 2023 r. Złożyć wniosek w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w terminie od 1 do 30 czerwca 2023 r.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


bartosz 14.05.2023

problem jest wiekszy niz nam sie obcnie wyaje a te doplaty to takie na otarcie łez tylko coś

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA