Jakie dopłaty do zbóż, rzepaku i rzepiku?
Plakat przygotowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nawołuje rolników do złożenia wniosku o specjalne dopłaty do pszenicy, pozostałych zbóż, rzepaku i rzepiku. Pojawia się pytanie czy wysokość dopłat jest na tyle atrakcyjna aby zechcieli sprzedać swoje plony trzymane w gospodarstwach od poprzednich żniw.
Rolniku! Przygotuj magazyny przed nowymi żniwami, sprzedaj swoje zboże i uzyskaj: dopłatę 2200 zł do hektara pszenicy z budżetu państwa – brzmi główne hasło kampanii promującej dopłaty.
Z komunikatu ARiMR wynika, że sprzedając: pszenicę, pozostałe zboża oraz rzepak i rzepik do 15 czerwca rolnik może otrzymać dopłatę. Na przykład dla pszenicy jest to 2200 złotych dopłaty do hektara.
Jak zyskać nawet 5000 zł/ha za straty w uprawach
Z kolei wysokość dopłat za pozostałe zboża, czyli kukurydzę, jęczmień, pszenżyto, żyto, owies, mieszanki zbożowe, grykę oraz za rzepak i rzepik będzie zróżnicowana w zależności od regionu i odległości od wschodniej granicy.
Środki na dopłaty będą pochodziły z budżetu państwa, a jednym z podstawowych warunków jaki należy spełnić, jest sprzedanie swojego zboża do 15 czerwca 2023 roku oraz wziąć fakturę VAT lub VAT RR za sprzedane zboże.
Więcej środków na „Rolnictwo 4.0” w ramach KPO
Wniosek należy złożyć do 30 czerwca 2023 r. Złożyć wniosek w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w terminie od 1 do 30 czerwca 2023 r.
(rpf) pp / Źródło: ARiMR
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.
problem jest wiekszy niz nam sie obcnie wyaje a te doplaty to takie na otarcie łez tylko coś