REKLAMA

Jeep® Wrangler „Klasycznym Samochodem Roku 2016”

Redakcja - Elektronika i motoryzacja
16.10.2016
chat-icon 0

Legendarny Jeep Wrangler, którego historia sięga czasów drugiej wojny światowej, nieustannie wzbudza wielkie emocje i stanowi wzór prawdziwego twardziela, którego niz nie jest w stanie zaskoczyć.

FCA
REKLAMA

Legendarny Jeep Wrangler, którego historia sięga czasów drugiej wojny światowej, nieustannie wzbudza wielkie emocje i stanowi wzór prawdziwego twardziela, którego niz nie jest w stanie zaskoczyć.

Poradzi sobie prawie w każdym terenie a do tego świtnie wygląda. Podobne emocje ten model wzbudza u naszych zachodnich sąsiadów.

Jeep

®

Wrangler (YJ).

13 maja 1986 roku swoją premierę miała pierwsza generacja Wranglera - YJ, która zastąpiła legendarną serię CJ wprowadzoną pod koniec wojny (1945) i uważaną 

za prawdziwego następcę modelu 1941 Willys-Overland MB, pierwszej terenówki 4x4. Design nadwozia Jeepa Wranglera zainspirowany był modelem 1953 Willys-Overland M38A1 i jego cywilną wersją, CJ-5, która miała znaczący wpływ na przekształcenie modeli Jeep z samochodów użytkowych na life-style’owe, a tym samym na stworzenie segmentu SUV-ów.

Wrangler doskonale odnalazł się w nowym segmencie i od początku był zaprojektowany, jako „fun and freedom machine", który oddaje poprzez swój charakter styl życia swoich właścicieli. Wiele komponentów pochodziło z modelu Cherokee, a komfort samochodu miał priorytetowe znaczenie podczas jego projektowania. Aby podkreślić wizualnie kluczowe zmiany w projekcie, Wrangler (YJ) wyposażony został w kwadratowe reflektory, zastępujące okrągłe reflektory stosowane w poprzednich modelach.

Do dnia dzisiejszego, Jeep Wrangler zachował swój charakterystyczny kultowy wygląd, a to dzięki wyróżniającym elementom, takim jak: okrągłe reflektory, trapezoidalne nadkola w połączeniu z niezrównaną zdolnością jazdy w terenie.

I właśnie to połączenie spójności designu i rozwoju technicznego, pozwoliło Jeepowi Wranglerowi stać się ikoną motoryzacji. Dzisiaj jest jednym z niewielu klasycznych samochodów, którego Klienci mogą kupić, jako nowy samochód, potwierdzając tym samym, że jest on również klasycznym samochodem przyszłości.

Jeep® Wrangler uhonorowany tytułem „Klasyczny Samochód
Roku 2016” niemieckiego magazynu „Auto Bild Klassik".

Kultowy Jeep Wrangler, cieszy się w Niemczech coraz większą popularnością wśród miłośników klasycznych samochodów.

Czytelnicy niemieckiego magazynu „Auto Bild Klassik", jednego z najbardziej znanych wydawnictw w Europie poświęconych samochodom klasycznym, przyznali modelowi Jeep Wrangler (YJ) tytuł „Klasyczny Samochód Roku 2016" w kategorii pojazdów
z napędem 4x4 i vanów.

Uroczystość wręczenia nagród dla „Goldenes Lenkrad Klassik” odbyła się 11 października br. w Monachium. 

To już drugi rok z rzędu, tytułem „Goldenes Lenkrad Klassik, przyznawanym przez Czytelników ich ulubionemu klasycznemu samochodowi, został uhonorowany model marki Jeep: w 2015 roku był to model Willys-Overland 1941 MB.

Co roku, niemiecki Magazyn przedstawia swoim Czytelnikom kilka samochodów, które świętują ważne urodziny, prosząc o głosowanie na faworyta. Wprowadzony na rynek 30 lat temu, w 1986 roku, Jeep Wrangler (YJ) zdobył pierwsze miejsce w edycji konkursu 2016. Wyniki głosowania są dostępne na stronie internetowej

www.autobild.de/klassik-lenkrad.

(rem) pp
źródło: informacja prasowa FCA Jeep Polska

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA