REKLAMA

John Deere 6155M – dane techniczne, opinie rolników

John Deere 6155M wyróżnia się rozwiązaniami w postaci hydrostatycznego układu napędu, komputera pokładowego oraz systemu wspomagającego prowadzenie maszyny. Kupując ten ciągnik można wybrać jeden z 3 różnych układów przekładni. Dużą zaletą jest także wyciszana kabina oraz system kontroli jazdy AutoPower.

13 stycznia 2024 chat-icon14

W porównaniu do starszych maszyn, model 6155M ma mniejsze spalanie i ograniczenie emisji spalin. Największą wadą maszyny jest zmniejszony zbiornik na paliwo – ma 250l, przez co należy dotankowywać maszynę w trakcie pracy.

Co warto wiedzieć o ciągniku John Deere 6155M – przedstawienie kluczowych cech maszyny

John Deere 6155M to ciągnik rolniczy produkowany przez amerykańską firmę John Deere, która działa na rynku maszyn rolniczych już od ponad 185 lat. Jest to model średniej wielkości, z silnikiem o mocy 164 KM. Posiada on hydrostatyczny układ napędowy, co umożliwia precyzyjne i płynne manewrowanie na polu. Ma też kabinę zapewniającą komfort i widoczność operatorowi. Ten traktor jest wyposażony w nowoczesne technologie, takie jak komputer pokładowy i systemy wspomagające prowadzenie, dzięki czemu praca na polu jest bardziej wydajna i bezpieczna.

Model 6155M jest częścią serii 6M, która jest zbiorem maszyn rolniczych o bardzo różnych możliwościach technicznych. Ten model okazał się być jedną z najpopularniejszych maszyn marki John Deere pod względem sprzedaży w Polsce. W 2021 roku znalazł się na pierwszym miejscu w segmencie maszyn o mocy ponad 150 koni mechanicznych.

Jakie są największe zalety modelu 6155M?

Użytkownik, który chciałby zakupić model 6155M na pewno zastanawia się, co mu przyniesie posiadanie tego ciągnika i w jaki sposób może go spożytkować w swoim gospodarstwie. Może też porównywać tę maszynę z innymi, które są dostępne na rynku. Dlatego warto znać największe wyróżniki tego modelu i marki. Należą do nich:

  • system kontroli jazdy AutoPower - zapewnia optymalną dynamikę i bezpieczeństwo podczas jazdy,
  • silnik PowerTech PVS – wykorzystuje układ wtryskowy common rail, który wytrzymuje ekstremalne siły ciśnienia - to ponad 2500 bar,
  • turbosprężarka wyposażona w geometrię - zapewnia silnikowi możliwości dużego przyspieszenia, nawet w przypadku niskich obrotów,
  • wybór spośród 3 przekładni - CommandQuad Plus, AutoQuad Plus lub PowrQuad Plus – wszystkie wykorzystują automatyczną zmianę biegów oraz różne przełożenia skrzyni,
  • wyciszona kabina – redukuje poziom hałasu do zaledwie 70 dB. Wszystkie niezbędne funkcje, które są potrzebne do obsługi ciągnika zostały umieszczone w prawym panelu. Jest to duże ułatwienie dla każdego operatora ciągnika,
  • układ hydrauliczny PFC – jest znacznie wydajniejszy niż poprzednie rozwiązania. Mechanizm został oparty na działaniu pompy tłoczkowej, posiadającej zmienną wydajność. Całość systemu kontroluje komputer – dotyczy to zarówno czasu otwarcia, jak i zamknięcia zaworów.

Największą siłą modelu John Deere jest większa automatyzacja w stosunku do poprzedników. Dzięki temu operator może bardzo uprościć obsługę ciągnika, co pozwala na znaczne zwiększenie wydajności. Automatyczny system kierowania i wygodne podłokietniki sprawiają, że jazda traktorem jest bardzo wygodna i odciąża rolnika podczas pracy.

Jak wypada John Deere 6155M w porównaniu z innymi ciągnikami?

Omawiany model traktora spala 13 –15 litrów paliwa na godzinę pracy przy dość głębokich uprawach. Jest to mniej więcej 6 litrów na każdy hektar pola. Są to zbieżne wyniki dla podobnych maszyn o tej samej mocy. Jednocześnie 6155M jest maszyną już o mniejszym apetycie na paliwo niż wcześniejsze ciągniki marki John Deere, tak jak chociażby model 6930, który wykorzystywał silnik o mocy 150 KM.

Współczesne modele traktorów są o wiele mniej paliwożerne. Wynika to dużej koncentracji całej branży motoryzacyjnej i transportowej na obniżaniu norm emisji spalin. Duże różnice są także widoczne w zachowaniu się jednostki napędowej. Pomimo aktywności 164 koni mechanicznych, traktor nie jest tak głośny jak poprzednie generacje. W tym wypadku duże znaczenie odgrywają filtry cząstek stałych oraz katalizatory typu SCR i DOC, które spełniają normę Stage V.

Tym, co odróżnia 6155M od innych maszyn, jest lepszy zestaw do prowadzenia uprawy precyzyjnej. Ciągnik został wyposażony w antenę StarFire6000, komputer czwartej generacji oraz system automatyzujący jazdę typu AutoTrac. Podczas jazdy ciągnika nie dochodzi do sytuacji gubienia sygnału, a co najważniejsze - system jest bardzo intuicyjny oraz prosty w obsłudze.

Jakie są wady modelu 6155M?

Za największą wadę ciągnika John Deere rolnicy uznają zmianę konstrukcyjną, którą było wprowadzenie systemu SCR. Ta niepozorna zmiana wymusiła zastosowanie płynu AdBlue, który potrzebuje dodatkowego zbiornika. W ten sposób zmniejszył się obszar dla zbiornika z paliwem, który w modelu 6155M ma 250l, podczas gdy w starszych maszynach miał aż 330 l. W rezultacie w trakcie pracy rolnicy muszą dodatkowo poświęcać czas na dotankowywanie swojego pojazdu.

Maszyna ma też wysoką cenę, która jest zaporowa dla małych i niektórych średnich gospodarstw - to aż 470 tysięcy złotych za nowy ciągnik wyposażony w nawigację. Jednocześnie występują możliwości ratalnego finansowania zakupu tej maszyny w ramach programu firmy John Deere.

(rtr) Michał Ziemski


REKLAMA

Polecane

Komentarze (14)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


john deere fan

dobra maszyna - w końcu to najchętniej kupowany ciągnik w 2023 roku

0 0
Arek

dobry sprzet

1 0
Marek

Ile teraz taki kosztuje ?

1 1
Maciek

u nas w gospodarstwie to juz kolejny jelonek john deere i nie narzekam

3 0
Maciek

u nas w gospodarstwie to juz kolejny jelonek john deere i nie narzekam

3 0
Radek

Polecam case puma i ogólne CNH cena niższa, a swoją pracę robi

2 0
tomasz

Niech sie wypowie byly wiceminister Kaczmarczyk, podobnego na prezent ślubny dostal...

1 1
Odpowiedzi (1)
tomek

@tomasz on ma 16 ha ziemi!

3 0
marek

Lipa. Wtryski się zacinają.

3 0
piotr

Ważne na jakim areale będzie pracował jak na 50 to ok bo na jak na 500 to słabo

3 0
Odpowiedzi (1)
eda

@piotr 50 to się bajadera obrabialo a taki ciągnik na taki areał to naprawdę biedy nie ma w rolnictwie

3 0
Basia

Świetny ciągnik

3 0
Tom

Zielony najlepszy ---))))

6 0
Andrzej

Udany model ale jak każdy z czasem coś sie moze psuc i zuzywac

8 1
REKLAMA

Zobacz więcej

Ocena maszyny

John Deere 6155M


jaro Użytkownik ciągnika
5/5

Komfort jazdy:

5

Ekonomiczny:

5

Cena:

5

Funkcjonalność:

5

Andrzej Użytkownik ciągnika
4.25/5

sprzęt sprawdzony i daje rade

Komfort jazdy:

4

Ekonomiczny:

5

Cena:

3

Funkcjonalność:

5

Maria Użytkownik ciągnika
5/5

zielony w gospodarstwie byl zawsze i pewnie już tak zostanie ;-)

Komfort jazdy:

5

Ekonomiczny:

5

Cena:

5

Funkcjonalność:

5

Romek Użytkownik ciągnika
4.25/5

Komfort jazdy:

5

Ekonomiczny:

4

Cena:

3

Funkcjonalność:

5

Anonim Użytkownik ciągnika
4/5

Komfort jazdy:

2

Ekonomiczny:

4

Cena:

5

Funkcjonalność:

5

Anonim Użytkownik ciągnika
3.75/5

Komfort jazdy:

4

Ekonomiczny:

3

Cena:

5

Funkcjonalność:

3

Anonim Użytkownik ciągnika
2.5/5

miałem taka maszynę, układ kierowniczy skrzypiał jak cholera i szarpiące biegi przy zmianie. diler i joh deere polska na to ze taka jest specygikacja pracy tego produktu

Komfort jazdy:

1

Ekonomiczny:

4

Cena:

1

Funkcjonalność:

4

landoni Użytkownik ciągnika
3.5/5

Dobry sprzęt ale dlaczego aż tak drogi...

Komfort jazdy:

4

Ekonomiczny:

3

Cena:

2

Funkcjonalność:

5