REKLAMA

John Deere 6830 – charakterystyka modelu i opinie

John Deere 6830 to jeden z popularniejszych ciągników na rynku wtórnym w swojej kategorii mocy. Ciągniki marki John Deere cieszą się dużą popularnością na rynku wtórnym. Są uważane za wyjątkowo mocne, niezawodne oraz polecane właścicielom dużych gospodarstw. Czy te pozytywne opinie znajdują potwierdzenie w rzeczywistości?

5 maja 2024 chat-icon0

Krótka charakterystyka ciągnika rolniczego John Deere 6830

John Deere model 6830 to maszyna produkowana w latach 2006 – 2011. Jest dostępny jako ciągnik klasy premium, co oznacza, że został wzbogacony o dodatkowe funkcje i możliwości. To przede wszystkim podwójne tarcze w skrzyni biegów w rozmiarze 225 mm, układ HMS Plus (system zarządzania pracą maszyny na uwrociach), czy w końcu trzy rodzaje skrzyni biegów:

  • Auto Power,
  • Power Quad Plus,
  • Auto Quad Plus.

Niniejszy ciągnik został zaprojektowany do uniwersalnej pracy. Służy zarówno do ciągnięcia przyczepy, podczepianych maszyn rolniczych, jak i do różnych prac polowych. Może być także wykorzystywany do pracy z ładowaczem czołowym. Charakteryzuje się bardzo łatwym i wygodnym sterowaniem. Dzięki układowi HMS Plus rolnik może o wiele wydajniej pracować, a jednocześnie nie męczy się - system można uruchomić za pomocą jednego przycisku.

20181208 135101

Jakie są najważniejsze parametry techniczne modelu John Deere 6830?

Ciągnik oznaczony numerem 6830, marki John Deere, to pojazd wyposażony w komfortową kabinę operatora. Jest klimatyzowana, przestronna i obniża poziom hałasu podczas pracy maszyny.  Na uwagę zasługują takie elementy, jak chociażby duże, szklane drzwi, możliwość szybkiego dostania się do wnętrza traktora oraz płaska i bezpieczna podłoga. Duże wrażenie na odbiorcach robią też parametry techniczne tej maszyny:

  • sześciocylindrowy silnik chłodzony cieczą o mocy 140 KM o pojemności 6,8 l,
  • skrzynia przekładniowa Powershift z 24 przekładniami do tyłu i do przodu oraz elektrycznym załączaniem przedniego napędu,
  • maksymalny moment obrotowy 625,
  • turbina o zmiennej geometrii,
  • TUZ 2 i 3-ciej kategorii o udźwigu 7400 kg,
  • niezależny WOM załączany elektronicznie i hydraulicznie.

Ciągnik rozwija prędkość 40 km/h i posiada układ napędowy 4x4. Kierujący ciągnikiem nie ma problemów z włączaniem biegu wstecznego - działa nieco szybciej niż odpowiadający im bieg do przodu. Warto także wymienić dodatkowe funkcje tej maszyny – turbosprężarkę, napęd AWD czy w końcu drążkowy układ kierowniczy.

Czym charakteryzuje się model John Deere 6830 na tle innych ciągników?

Ciągnik John Deere 6830 jest maszyną o dużych gabarytach i wysokiej kulturze pracy. Kupno tej maszyny to inwestycja rzędu 130 – 200 tysięcy złotych brutto. Cena zależy głównie od rocznika, stanu technicznego czy wersji ciągnika. Ten pojazd o konstrukcji ramowej należy do serii 6030, która sprzedała się w Polsce w liczbie 5599 sztuk.

Traktor John Deere model 6830 dostaje bardzo różne opinie. Z jednej strony jest chwalony za małą awaryjność i niskie spalanie przy dużym obciążeniu - to 10 litrów paliwa na godzinę pracy np. przy wywożeniu obornika. Można też znaleźć liczne głosy na temat problemów technicznych. Kilku rolników na forum skarżyło się na problemy z turbiną. Dotyczyły kodu błędu aktuatora oraz trudności z regeneracją turbiny.

(rtr) Michał Ziemski


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Ocena maszyny

John Deere 6830


Bartosz F. Użytkownik ciągnika
4.5/5

ten ciągnik rolniczy naprawdę daje radę , wiadomo opinie są jak zawsze różne ale trudno każdego zadowolić

Komfort jazdy:

5

Ekonomiczny:

4

Cena:

4

Funkcjonalność:

5

Zenon Użytkownik ciągnika
4/5

Dobry sprzęt i daje rade

Komfort jazdy:

4

Ekonomiczny:

4

Cena:

4

Funkcjonalność:

4

Antek Użytkownik ciągnika
5/5

W swojej kategorii numer jeden!

Komfort jazdy:

5

Ekonomiczny:

5

Cena:

5

Funkcjonalność:

5