REKLAMA

KE wstrzymuje decyzję o dalszej pomocy dla krajów przyfrontowych

Super Visor
14.05.2023
chat-icon 0

12 maja 2023 roku do szefa resortu rolnictwa Roberta Telusa dotarły informacje z Brukseli. Komisja Europejska przekazała, że nie podejmie decyzji w sprawie rekompensat w wysokości 100 mln euro dla rolników z krajów przyfrontowych, w tym rolników polskich.

REKLAMA

Minister w odpowiedzi na obawy rolników, dotyczące wstrzymania przez Komisję Europejską decyzji o przyznaniu dalszej pomocy dla krajów przyfrontowych podkreślił, że nie ma zagrożeń dla rolników, a obiecane wcześniej rozwiązania będą kontynuowane.

Robert Telus poinformował również, że w związku z działaniami Komisji Europejskiej 12 maja 2023 roku zainicjował spotkanie ministrów rolnictwa pięciu krajów przyfrontowych, których ministrowie zgodzili się na wystosowanie wspólnego listu do wszystkich krajów członkowskich.

– Mamy wrażenie, że pozostałe kraje członkowskie, w tym dwanaście państw podpisanych pod listem  nie bardzo się orientują w tym, co dzieje się w krajach przygranicznych – powiedział minister Robert Telus, który dodał, że w liście zwrócono uwagę m. in. na niebezpieczny dla nas zapis z rozporządzenia Komisji Europejskiej, z 2 maja br. w sprawie wcześniej zawartych kontraktów – dodał szef polskiego resortu rolnictwa.

- Szef polskiego resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że list do krajów członkowskich będzie zawierał apel o europejską solidarność, o wydłużenie co najmniej do końca roku ograniczeń, które skończą obowiązywać 5 czerwca 2023r. Wspólny list „piątki” zawiera także apel o jak najszybsze uruchomienie środków pomocowych – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

(rpf) pp / Źródło: MRiRW

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA