REKLAMA

Kiedy warto rozważyć wynajem maszyn rolniczych?


Maszyny rolnicze kosztują coraz drożej. Rosną również ceny ich użytkowania oraz serwisowania. To z kolei skłania wiele osób do poszukiwania nowych rozwiązań, takich jak np. wynajem maszyn rolniczych. Dlaczego i kiedy warto taką opcję rozważyć? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź!

fot. Materiały partnera
REKLAMA

Wynajem maszyn rolniczych – kiedy warto się na niego zdecydować?

Rzadkie korzystanie z urządzeń i niska cena

Wynajem maszyn rolniczych to idealne rozwiązanie wtedy, gdy z danego rodzaju sprzętu korzystasz stosunkowo rzadko. Co więcej, dobrze jest rozważyć je w momencie, gdy nie masz dużych środków finansowych do rozdysponowania, a – jak na pewno wiesz – maszyny rolnicze są po prostu drogie. Co więcej, jak pokazują badania, koszty zakupu, korzystania oraz utrzymywania tego typu sprzętu stanowią obecnie 60-80 proc. całkowitych kosztów produkcji roślinnej. Dla porównania, w krajach Zachodu stanowi to jedynie 40 proc. Warto więc owe koszty minimalizować.

Możliwość korzystania z zaawansowanych technologicznie maszyn

Wynajem umożliwia również dostęp do maszyn o dużym stopniu zaawansowania, na które w normalnych warunkach nie byłoby Cię stać. Urządzenia tego typu sprawiają, że prace przebiegają efektywniej oraz wydajniej, a przy okazji nie musisz ponosić dużych kosztów związanych z inwestycją w taki sprzęt.

Wynajęcie urządzenia od ręki i mniejsza awaryjność

Na wypożyczenie maszyn rolniczych coraz częściej decydują się gospodarstwa, które potrzebują ich sezonowo i który zajmują się głównie produkcją roślinną. Ponadto takie urządzenia można, np. w Agrihandler, wynająć niemal od ręki, dzięki czemu możesz oszczędzić sporo czasu. Z jakimi jeszcze korzyściami wiąże się wynajem takich urządzeń? Przede wszystkim z tym, że są one mniej awaryjne. Sprzęt jest bowiem nieustannie kontrolowany i serwisowany.

Idealne rozwiązanie w przypadku zepsutego sprzętu

Twoja maszyna nieustannie ulega uszkodzeniom lub awariom? Zacząłeś prace i nie możesz ich dokończyć przy pomocy swojego sprzętu? W takich sytuacjach również warto rozważyć wynajem urządzeń rolniczych. Musisz się wszak przygotować na to, że serwisowanie takiej maszyny trochę trwa i całość nie zostanie naprawiona najpewniej w ciągu 2 dni. Nowe urządzenie o wiele szybciej jest wynająć.

Co zrobić, aby wynająć maszynę rolniczą?

Aby wynająć maszynę rolniczą, zwykle wystarczy podpisać umowę z daną firmą. Najczęściej wypożyczalnie tego typu rozliczają się z klientami na podstawie czasu pracy, na jaki wskazuje licznik urządzenia. Koszty zależą od przedsiębiorstwa, z którego usług zamierzasz korzystać, a także od wartości interesującego Cię sprzętu.

(rtr) materiał promocyjny


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


edek 02.10.2023

wtedy gdy nie ma pieniedzy na zakup

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA