REKLAMA

Kiedy warto rozważyć wynajem maszyn rolniczych?

Redakcja
02.10.2023
chat-icon 1

Maszyny rolnicze kosztują coraz drożej. Rosną również ceny ich użytkowania oraz serwisowania. To z kolei skłania wiele osób do poszukiwania nowych rozwiązań, takich jak np. wynajem maszyn rolniczych. Dlaczego i kiedy warto taką opcję rozważyć? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź!

fot. Materiały partnera
REKLAMA

Wynajem maszyn rolniczych – kiedy warto się na niego zdecydować?

Rzadkie korzystanie z urządzeń i niska cena

Wynajem maszyn rolniczych to idealne rozwiązanie wtedy, gdy z danego rodzaju sprzętu korzystasz stosunkowo rzadko. Co więcej, dobrze jest rozważyć je w momencie, gdy nie masz dużych środków finansowych do rozdysponowania, a – jak na pewno wiesz – maszyny rolnicze są po prostu drogie. Co więcej, jak pokazują badania, koszty zakupu, korzystania oraz utrzymywania tego typu sprzętu stanowią obecnie 60-80 proc. całkowitych kosztów produkcji roślinnej. Dla porównania, w krajach Zachodu stanowi to jedynie 40 proc. Warto więc owe koszty minimalizować.

Możliwość korzystania z zaawansowanych technologicznie maszyn

Wynajem umożliwia również dostęp do maszyn o dużym stopniu zaawansowania, na które w normalnych warunkach nie byłoby Cię stać. Urządzenia tego typu sprawiają, że prace przebiegają efektywniej oraz wydajniej, a przy okazji nie musisz ponosić dużych kosztów związanych z inwestycją w taki sprzęt.

Wynajęcie urządzenia od ręki i mniejsza awaryjność

Na wypożyczenie maszyn rolniczych coraz częściej decydują się gospodarstwa, które potrzebują ich sezonowo i który zajmują się głównie produkcją roślinną. Ponadto takie urządzenia można, np. w Agrihandler, wynająć niemal od ręki, dzięki czemu możesz oszczędzić sporo czasu. Z jakimi jeszcze korzyściami wiąże się wynajem takich urządzeń? Przede wszystkim z tym, że są one mniej awaryjne. Sprzęt jest bowiem nieustannie kontrolowany i serwisowany.

Idealne rozwiązanie w przypadku zepsutego sprzętu

Twoja maszyna nieustannie ulega uszkodzeniom lub awariom? Zacząłeś prace i nie możesz ich dokończyć przy pomocy swojego sprzętu? W takich sytuacjach również warto rozważyć wynajem urządzeń rolniczych. Musisz się wszak przygotować na to, że serwisowanie takiej maszyny trochę trwa i całość nie zostanie naprawiona najpewniej w ciągu 2 dni. Nowe urządzenie o wiele szybciej jest wynająć.

Co zrobić, aby wynająć maszynę rolniczą?

Aby wynająć maszynę rolniczą, zwykle wystarczy podpisać umowę z daną firmą. Najczęściej wypożyczalnie tego typu rozliczają się z klientami na podstawie czasu pracy, na jaki wskazuje licznik urządzenia. Koszty zależą od przedsiębiorstwa, z którego usług zamierzasz korzystać, a także od wartości interesującego Cię sprzętu.

(rtr) materiał promocyjny

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


edek 02.10.2023

wtedy gdy nie ma pieniedzy na zakup

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA