REKLAMA

Kierująca ciągnikiem rolniczym wymusiła pierwszeństwo na osobowym BMW

Redakcja
14.05.2024
chat-icon 2

Pojazdy rolnicze przemieszczają się również po drogach publicznych. Niestety w sezonie intensywnych prac polowych mamy do czynienia do zwiększonej ilości wypadków z ich udziałem.

REKLAMA

13 maja 2024 roku w godzinach popołudniowych w miejscowości Hubinek (województwo lubelskie, powiat tomaszowski, gmina Ulhówek) doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego.

Przybyli na miejsce zdarzenia z tomaszowskiej „drogówki” ustalili, że 30-letnia mieszkanka gminy Ulhówek, kierując ciągnikiem rolniczym marki Escort, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu znajdującemu się na drodze z pierwszeństwem samochodowi osobowemu marki BMW, doprowadziła do wypadku. Kierowca BMW, 27-letni mieszkaniec gm. Łaszczów, wraz ze swoim pojazdem siłą uderzenia został zepchnięty na pobocze drogi, po czym uderzył w skrzynkę energetyczną.

Winną zdarzenia okazała się kierująca ciągnikiem, bowiem wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i powinna ustąpić pierwszeństwa przejazdu, ale tego nie zrobiła.

Mimo, że całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, to nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Uszkodzone zostały pojazdy i przydrożna skrzynka energetyczna. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Kierująca ciągnikiem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym w wysokości 1 500 zł oraz otrzymała 10 punktów karnych – informuje aspirant Monika Ryczek z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Wraz z policjantami apelujemy o rozsądek na drodze.

(rpf) Źródło: KPP w Tomaszowie Lubelskim

chat-icon 2

REKLAMA

Polecane

Komentarze (2)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


kaska 15.05.2024

jechala i myslala pewnie o garach w domu i dzieciakach i jak ogarnac chalupe to sie nie ma co dziwic ze numer taki wywinela

0 0
ewa 14.05.2024

no a ile to razy jest na odwrót, chcesz wyjechać i nie możesz bo wymuszają w beemkach i mercach

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA