REKLAMA

Kobieta zginęła podczas wymijania ciągnika rolniczego

Redakcja - Prawo i Finanse
15.06.2022
chat-icon 0

Podczas seozonu prac polowych zdarza się wiele wypadków z udziałem pojazdów rolniczych i pojazdów osobowych, niestety niektóre z nich ze skutkiem śmiertelnym.

Pojazdy rolnicze aby dojechać na pola uprawne w celu ich obsługi muszą korzystać z dróg publicznych, niestety wolno przemieszczjące się zestawy są utrudnieniem dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

fot. KPP w Łukowie
REKLAMA
Podczas seozonu prac polowych zdarza się wiele wypadków z udziałem pojazdów rolniczych i pojazdów osobowych, niestety niektóre z nich ze skutkiem śmiertelnym.[/caption]

Pojazdy rolnicze aby dojechać na pola uprawne w celu ich obsługi muszą korzystać z dróg publicznych, niestety wolno przemieszczjące się zestawy są utrudnieniem dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Dzieje się tak nie tylko ze względu na prędkość z jaką się przemieszczają, istotne są tutaj również gabaryty – często większe od standardowych pojazdów. Do wypadków z udziałem maszyn rolniczych i pojazdów osobowych dochodzi bardzo często podczas włączania się tych pierwszych do ruchu lub podczas ich wymijania. Bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa jest dbałośc odpowiednie oświetlenie oraz oznaczenie pojazdów rolniczych.

Tragiczny w skutkach wypadek podczas wymijania ciągnika rolniczego przez samochód osobowy miał miejsce rankiem 15 czerwca 2022 roku w miejscowości Kamień (województwo lubelskie, powiat łukowski).

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas wymijania doszło do zderzenia się citroena z dołączonym do ciągnika sprzętem rolniczym. Niestety kierująca citroenem kobieta zmarła na miejscu zdarzenia – informuje aspirant sztabowy Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Jak ustalili wstępnie policjanci, 40-letnia kobieta kierująca citroenem w pobliżu zakrętu na drodze wymijała się z jadącym z przeciwka ciągnikiem z doczepioną zgrabiarką. W pewnym momencie kierująca samochodem uderzyła przodem auta w metalowy element zgrabiarki, po czym zjechała na przydrożne pole.

Niestety w wyniku poważnych urazów jakich doznała podczas wypadku, jej życia nie udało się uratować. Obecnie funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratury będą prowadzić śledztwo, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku. Kierujący ciągnikiem 47-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Wraz z policjantami apelujemy do rolników poruszających się po drogach, by dbali o właściwe zabezpieczenie i oznakowanie swych pojazdów i dołączonych do nich urządzeń rolniczych.

Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominamy, iż w okresie prac polowych na drodze możemy spotkać poruszające się maszyny rolnicze i w związku z tym należy zachować ostrożność.

(rpf) kp / Źródło: KPP w Łukowie

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA