REKLAMA

Kombajnem po autostradzie

Widok kombajnu jadącego częstochowskim odcinkiem autostrady A1 zaskoczył policjantów śląskiej autostradówki. Kierujący maszyną rolniczą mężczyzna nie był świadomy o obowiązującym zakazie jazdy tego typu pojazdem po autostradzie.

Redakcja - Prawo i Finanse 03.09.2020 chat-icon0

REKLAMA
{mp}6921{/mp}
Jeden z patroli komisariatu autostradowego policji z Gliwic został powiadomiony o poruszającym się po autostradzie kombajnie zbożowym.

Po kilku minutach od zgłoszenia policjanci potwierdzili ten niecodzienny fakt. Kierowca maszyny rolniczej tłumaczył mundurowym, że nie wiedział, że tego typu pojazdem nie można poruszać się po autostradzie.

Czytaj również: > Kombajn spadł z lawety na autostradzie A2 <

Jak widać, pojazd swoją szerokością zajmował więcej niż jeden pas ruchu. Tylko dzięki czujności wszystkich wyprzedzających nie doszło do wypadku. Policja udzieliła pomocy i przeprowadziła bezpieczny pilotaż pojazdu do najbliższego zjazdu z autostrady.

Przypominamy, że autostrady i drogi ekspresowe przeznaczone są tylko i wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych, a więc pojazdów silnikowych o konstrukcji umożliwiającej jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h, z wyłączeniem ciągników rolniczych i motorowerów.

(rpf) jp / Źródło: Policja Śląska


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA