REKLAMA

Koń recydywista spacerował po sklepowym parkingu


Każdy, kto zdecyduje się na chów zwierzęcia ponosi w pełni odpowiedzialność za jego utrzymanie. Obowiązki związane z posiadaniem zwierząt regulują również przepisy prawa, niezależnie od tego jak duży jest „pupil”.

fot. KPP Tomaszów Lubelski
REKLAMA

7 października 2023 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zostali wezwani do nietypowej interwencji do miejscowości Wożuczyn (województwo lubelskie, powiat tomaszowski, gmina Rachanie). Z przekazanych w zgłoszeniu informacji wynikało, że po parkingu sklepowym chodzi swobodnie koń, a w pobliżu nie ma jego właściciela.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że zwierzę pod nieobecność właściciela oddaliło się około trzy kilometry od miejsca zamieszkania i przyszło pod sklep. Dodatkowo okazało się, że dzień wcześniej policjanci również interweniowali w sprawie tego samego konia… pod tym samym sklepem. Funkcjonariusze zadbali o to, aby koń i tym razem bezpiecznie wrócił do domu. Za nieostrożne trzymanie zwierzęcia, wobec właściciela konia, zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

- Przypominamy, że decydując się na posiadanie zwierzęcia, musimy liczyć się z szeregiem obowiązków i odpowiedzialnością za niego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 zł albo karze nagany – informuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

(rpf) Źródło: KPP Tomaszów Lubelski


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA