REKLAMA

Koniec ze zmianą czasu w Polsce? Komisja poparła wniosek PSL

Koniec ze zmianą czasu w Polsce? Takie rozwiązanie jest możliwe.Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych, jednogłośnie poparła projekt ustawy sporządzony przez Polskie Stronnictwo Ludowe.

fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika
Redakcja - Prawo i Finanse 12.10.2017 chat-icon0

REKLAMA

Koniec ze zmianą czasu w Polsce? Takie rozwiązanie jest możliwe. Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych, jednogłośnie poparła projekt ustawy sporządzony przez Polskie Stronnictwo Ludowe.

PSL chciałoby, aby w Polsce przez cały rok obowiązywał tylko i wyłącznie czas letni. Partia argumentuje swój pomysł wpływem zmiany czasu na zdrowie człowieka oraz problemami adaptacyjnymi wynikającymi z przystosowaniem się do niego.

– Zmiana czasu negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Mogę to powiedzieć jako lekarz – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

– Nasz organizm potrzebuje nawet tygodnia do przystosowania się do nowego czasu. Jak pokazują badania, to również większe ryzyko zawałów – dodaje.

Zmiana czasu w Polsce, miałaby przestać obowiązywać od 1 października 2018 roku, ale wciąż nie wiadomo, czy do tego dojdzie. Ustawę czeka bowiem drugie czytanie w Sejmie.

W Polsce zmiana czasu obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku. Najbliższa będzie mieć miejsce w nocy z 28 na 29 października.

(rpf) Krzysztof Przepióra, źródło: PSL


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA