REKLAMA

Kotły przemysłowe – dlaczego warto wybierać rozwiązania przyjazne środowisku?

Redakcja
08.12.2023
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

Kotły przemysłowe to urządzenia grzewcze, które obecnie są niezbędne w wielu firmach produkcyjnych. Ich zastosowanie, moc oraz zakres pracy są zależne od dopuszczalnych norm wydzielania spalin do środowiska naturalnego. Piece te powinny posiadać specjalistyczną konstrukcję, która do minimum ogranicza emisję niebezpiecznych spalin do atmosfery. Czy obecnie sprzedawane kotły spełniają wspomniane rygorystyczne normy emisyjności? Warto wybrać najlepsze rozwiązania!

fot. materiały sponsora
REKLAMA

Czym są kotły przemysłowe?

Kotły przemysłowe używane mogą być w wielu branżach przemysłowych. W zależności od konstrukcji oraz jakości wykonania to bardzo nowoczesne urządzenia, które mogą charakteryzować się wysoką sprawnością energetyczną. 

Są one znane już od wielu lat a ich głównym zadaniem jest wytworzenie pary wodnej, która ma posłużyć do pośrednich procesów technologicznych. 

Warto jednak postawić na rozwiązania przyjazne środowisku. Wiele firm produkuje kotły o wydajności od 175 do 55.000 kg/h. Jest to miarodajnie powiązane z dużą wydajnością i sprawnością konkretnych kotłów gazowych przemysłowych. 

Urządzenia są zasilane gazem ziemnym lub propanem. Stanowią dobrą alternatywę dla rozwiązań przemysłowych oraz ekologii. Są łatwe w obsłudze i nie wymagają częstych konserwacji. Czy warto zainwestować w kotły, których wpływ na środowisko naturalne jest po prostu znikomy?

Jakie kotły przemysłowe są najbardziej popularne?

Warto zainwestować w piece, które chronią środowisko naturalne. Wszystko skupia się na konstrukcji konkretnego urządzenia oraz sposobu jego zasilania. Być może warto postawić na kotły przemysłowe olejowe?

Wybór właściwego pieca cieplnego do użytku w przemyśle zależy przede wszystkim od potrzebnej do uzyskania mocy znamionowej, jak również warunków użytkowych i eksploatacyjnych. Niezbędne informacje można sprawdzić na stronie: https://bosch-industrial.pl/kotly-przemyslowe/

Znajdują się tam interesujące informacje na temat wydajności kotłów przemysłowych, w tym kotłów olejowych przemysłowych oraz gazowych przemysłowych. Gdzie szukać rozwiązania i jaki ma to wpływ na środowisko naturalne?

Dlaczego warto wybierać piece ekologiczne?

Dzisiejsze normy w zakresie emisyjności środowiskowej kotłów przemysłowych są bardzo restrykcyjne. Różnego rodzaju parametry kotłów na paliwo stałe czy ciekłe powinny być ściśle przestrzegane. Warto zaznaczyć, że obecnie odchodzi się od zastosowania węgla, co jest powszechnie rozumiane jako „dekarbonizacja przemysłu”. Dość mocno związane jest to z nowo zakupionymi i instalowanymi piecami grzewczymi.

Innowacyjne rozwiązania w zakresie zastosowania kotłów przemysłowych używanych pozwolą na skuteczną ochronę środowiska oraz podtrzymanie parametrów emisyjności PN-EN 303-5:2012. Warto dodać, że dość istotnym parametrem jest emisja cząstek stałych PM (particulate matter). 

Inwestycja w najlepsze firmy oferujące piece przemysłowe pozwoli na spokojny rozwój cywilizacji.

(rtr) artykuł sponsorowany

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA