REKLAMA

Kowalczyk: Mateusz Morawiecki wystąpił do KE o możliwość dopłat do nawozów

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk na antenie Programu 3 Polskiego Radia powiedział dziś, że oprócz obniżenia VAT-u do zera premier Mateusz Morawiecki wystąpił do Komisji Europejskiej (KE) o możliwość dopłat do nawozów dla rolników.

Redakcja - Prawo i Finanse 14.01.2022 chat-icon0

REKLAMA

MRiRW poinformowało o obniżonym do zera podatku VAT i wystąpieniu premiera Morawieckiego z wniosekiem do KE również na swoim koncie na Twitterze. We wpisie resort rolnictwa potwierdza słowa Kowalczyka wypowiedziane dziś w Polskim Radiu, tj. że premier Mateusz Morawiecki wystąpił do Komisji Europejskiej z wnioskiem o przyznanie rolnikom dopłat do nawozów, w stosunku do których zastosowano okresowo obniżenie podatku VAT do zera na nawozy rolnicze.

Obniżenie VAT-u wchodzi w życie 1 lutego i potrwa do 31 lipca 2022 roku. Natomiast o dopłatach do nawozów np. w wysokości 1000 zł do tony trwa dyskusja w mediach. Mówi o tym między innymi Krajowa Rada Izba Rolniczych, która wystąpiła z wnioskiem w tej sprawie do ministra Kowalczyka. Podobne postulaty składa również Polskie Stronnictwo Ludowe, mówi o tym również AGROunia.

(rpf) pp / Źródło: Program 3 Polskiego Radia


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA