REKLAMA

KPO: Wymiana dachów z azbestu – wkrótce kolejny nabór


Wymiana pokryć dachów z azbestu to pojawiająca się cyklicznie szansa na definitywne pozbycie się szkodliwego problemu. Dzięki dofinansowaniu z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa firmy zajmujące się usuwaniem azbestu w profesjonalny sposób zajmą się jego utylizacją.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Fundusze na ten cel pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Zainteresowani wsparciem na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest z dofinansowaniem będą się mogli ubiegać o środki na inwestycje od 15 grudnia 2023 roku do 12 stycznia 2024 r.

Ta forma finansowania jest dostępna dla osób fizycznych, które podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy, będących rolnikami lub którym co najmniej w roku poprzedzającym złożenie wniosku o to wsparcie przyznano płatności bezpośrednie. Istotne jest, by ubiegający się o taką pomoc miał nadany numer identyfikacyjny producenta rolnego i był właścicielem lub współwłaścicielem budynku, na którym będzie wymieniane pokrycie dachu. 

W ramach wsparcia można otrzymać dofinansowanie na wymianę do 500 metrów kwadratowych dachu, a stawka pomocy wynosi 40 zł/ m2. Na realizację przedsięwzięcia, wypełniając stosowny wniosek, można otrzymać zaliczkę wypłacaną w wysokości 50 procent wartości wsparcia.

O dofinansowanie na wymianę dachów azbestowych z KPO i ZO będzie można wnioskować wyłącznie drogą internetową, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

(rpf) Źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA