REKLAMA

KRIR wnioskuje w sprawie opóźnienia i rozdzielenia płatności dobrostanowej

Redakcja
15.04.2024
chat-icon 0

Ta sytuacja komplikuje życie wielu hodowców zwierząt, którzy oczekują na płatności opóźnione ze względu na dłuższy okres rozpatrywania wniosku przez jego większy od pozostałych stopień skomplikowania.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

- Niska zaliczka i brak płatności bezpośrednich powodują zatory płatnicze, co komplikuje sytuację gospodarstw utrzymujących zwierzęta. Dlatego, uważamy, że ARiMR powinna wydawać dwie odrębne decyzje, tzn. o płatnościach bezpośrednich i o płatności dobrostanowej – ocenia Krajowa Rada Izb Rolniczych, która zwróciła się z wnioskiem w tej sprawie do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego.

W piśmie z 10 kwietnia 2024 roku Zarząd KRIR zwrócił się do szefa resortu rolnictwa w sprawie podjęcia działań w celu przyspieszenia wypłat płatności bezpośrednich oraz rozdzielenia płatności za ekoschemat Dobrostan zwierząt od pozostałych płatności bezpośrednich.

Według KRIR, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powinna wydawać dwie odrębne decyzje, czyli jedną dotyczącą płatności bezpośrednich oraz drugą, dotyczącą płatności dobrostanowej.

(rpf) Źródło: KRIR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA