REKLAMA

Krzysztof Jurgiel podsumował rok pracy resortu rolnictwa


Wczoraj odbyła się konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, podczas której oceniony został pierwszy rok pracy resortu.

MRiRW
REKLAMA

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, podczas której oceniony został pierwszy rok pracy resortu.

Ministrowi towarzyszyli: sekretarz stanu Zbigniew Babalski, podsekretarz stanu Ewa Lech oraz podsekretarze stanu Ryszard Zarudzki i Rafał Romanowski.

Szef resortu rolnictwa podsumował podejmowane w resorcie działania w ramach poszczególnych obszarów.
- Podstawowym naszym zadaniem jest ochrona i rozwój rodzinnych gospodarstw rolnych – podkreślił minister.
- Obszary wiejskie powinny być godnym miejscem pracy i wypoczynku – dodał.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę na uzyskanie dostępu dla naszych produktów rolno-spożywczych do 27 rynków zbytu w ciągu mijającego roku rządów.
- Rośnie eksport tych produktów i cały czas mamy dodatnie saldo wymiany handlowej – powiedział minister.
- Przygotowaliśmy cały pakiet rozwiązań legislacyjnych dotyczących wzmocnienia pozycji rolnika w całym łańcuchu żywnościowym – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Minister Jurgiel zwrócił ponadto uwagę na dobrą współpracę w ramach Trójkąta Weimarskiego i Grupy Wyszehradzkiej.

Przypomniał o nieustannych staraniach na forum Unii Europejskiej, których efektem było między innymi skierowanie pomocy do najbardziej doświadczonych kryzysem rolników z sektora wieprzowiny i mleka w wysokości 300 mln złotych.

Poinformował również o wniosku złożonym do Komisji Europejskiej w sprawie środków finansowych przeznaczonych na walkę z wirusem ASF, w tym na pomoc tym rolnikom, którzy zrezygnują z utrzymywania trzody chlewnej przez trzy lata lub zdecydują się na zmianę profilu gospodarstwa.

- Przez ten rok zrobiliśmy więcej niż nasi poprzednicy przez ostatnie osiem lat – podkreślił minister Krzysztof Jurgiel przedstawiając 17 punktów, które wówczas nie zostały zrealizowane.

(rpf) rp / źródło: MRiRW


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA