REKLAMA

Który kolor samochodu najlepszy dla rolnika?


Kolor lakieru jest dla wielu z nas istotny przy kupnie wymarzonego auta.Dla mieszkańca wsi, prowadzącego gospodarstwo rolne, dodatkowym kryterium będzie cel użytkowania auta.

REKLAMA

Kolor lakieru jest dla wielu z nas istotny przy kupnie wymarzonego auta. Dla mieszkańca wsi, prowadzącego gospodarstwo rolne, dodatkowym kryterium będzie cel użytkowania auta. 

Inaczej do kwestii wyglądu pojazdu podchodzimy gdy mamy zamiar nabyć auto służące do pracy, wtedy myślimy o kolorze „nie brudzącym się”, w rzeczywistości chodzi o lakier, na którym nie widać mocno brudu. Efekt jest taki, że tak naprawdę samochód nie jest zbyt często myty, co ma niestety opłakane skutki i po prostu straszy na drodze.

Modna biel

Podejście zmienia się, gdy kupujemy pojazd dla rodziny. Według firmy Axalta, publikującej co roku raport na temat popularności kolorów lakierów samochodowych, po raz kolejny z rzędu wygrywa kolor biały. Od roku 2011 biel cały czas zyskuje na popularności (od 2011 roku, gdy wyprzedziła kolor srebrny). Z tegorocznego, opublikowanego po raz 63 raportu, dowiadujemy się, że kolor biały ma najwyższą pozycję na świecie.

Światowe trendy

Tak naprawdę wygrywa to, co lubimy w połączeniu z tym, co modne. Bilans jest taki, że w ostatnich latach najczęściej wybierany jest kolor biały i perłowy biały – wygrywa we wszystkich rankingach. Drugie miejsce zajmuje kolor czarny, trzecie srebrny. Kolejne miejsca to: 4 - szary, 5 - czerwony, 6 - niebieski, 7 - beżowy, 8 - złoty, 9 - zielony.

Bezpieczeństwo bardzo ważne

Jeśli ważne są dla nas względy bezpieczeństwa, to powinniśmy pamiętać m.in. o tym, że tak naprawdę dobrze widoczny w dzień kolor czerwony nocą wygląda jak czarny. Ale to nie problem – pozostają nam do wyboru krzykliwy pomarańczowy czy też żółty.

Biała limuzyna nie tylko do ślubu

Faktem pozostaje, że kolor biały jest wybierany zarówno przy kupnie aut kompaktowych, klasy średniej jak i zyskujących coraz większą popularność samochodów typu SUV. Zaskakuje to, że nawet zamawiane do tej pory głównie w kolorze czarnym limuzyny, coraz częściej mają lakier również w kolorze białym. Jeszcze kilka lat temu nie do przyjęcia był fakt, że najwięcej jeżdżących samochodów może mieć kolor kojarzony najczęściej z autami służbowymi w firmach. Już teraz jesteśmy ciekawi czy ta tendencja utrzyma się w kolejnych latach.

Jeszcze przed kilkoma laty kolor biały kojarzył się w Polsce z autem firmowym, flotowym - po prostu taki kolor lakieru był najtańszy, łatwo też przeprowadzić np. naprawy blacharskie czy poprawki lakiernicze. Białe auta kojarzyły się nam też między innymi z krajami gdzie jest bardzo gorąco czy też ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie jest to bardzo często wybierany lakier. Obcnie i u nas jeździ wiele białych samochodów, często są to drogie limuzyny czy też suvy. 

Portal rolniczy www.okiemrolnika.pl to informacje z zakresu rolictwa ale również te dotyczące życia na wsi i spraw osób prowadzących gospodarstwa rolne. Zapraszamy do zapoznania się z wiadomościami rolniczymi z następujących dziedzin rolnictwa: technika rolnicza, uprawa, zwierzęta (trzoda chlewna i bydło mleczne oraz mięsne), prawo i finanse oraz „więcej niż rolnictwo...”.

fot. Paweł Pąk


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


Jacek 10.03.2016

dla mnie liczy sie tylko czarny kolor:)

1 -1
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA