REKLAMA

Kubota inwestuje w Trapview, lidera technologicznego w zakresie automatycznego monitorowania i prognozowania obecności szkodników

Redakcja - Technika
25.10.2020
chat-icon 0

Pomimo wielkiej niepewności związanej z Covid-19, Kubota współpracowała z Pymwymic, holenderskim inwestorem oraz Oltre Venture, włoskim inwestorem, w ramach finansowania przedsięwzięć "Series A2" o łącznej wartości 3,7 mln EUR dla Trapview, lidera technologicznego w zakresie zautomatyzowanego monitorowania i prognozowania obecności szkodników.

fot. Materiały prasowe
REKLAMA

Pomimo wielkiej niepewności związanej z Covid-19, Kubota współpracowała z Pymwymic, holenderskim inwestorem oraz Oltre Venture, włoskim inwestorem, w ramach finansowania przedsięwzięć "Series A2" o łącznej wartości 3,7 mln EUR dla Trapview, lidera technologicznego w zakresie zautomatyzowanego monitorowania i prognozowania obecności szkodników.

Dzięki tej inwestycji w Trapview, Kubota kontynuuje postępy w przyspieszaniu swojej filozofii innowacji w celu stworzenia nowych możliwości biznesowych, produktów i usług w dziedzinie rolnictwa. Globalizacja przedsiębiorstw stoi obecnie w obliczu punktu zwrotnego z powodu pandemii Covid-19. Dlatego Grupa Kubota zamierza rozszerzyć działalność biznesową przynoszącą korzyści społeczności lokalnej i dostarczać zintegrowane oraz oparte na współpracy rozwiązania, generując postęp technologiczny i unikalną wartość dla klienta w każdym segmencie swojej działalności.

Wpływ szkodników na przedsiębiorstwa związane z rolnictwem jest ogromny. Z tego powodu liczba insektów musi być kontrolowana. Szkodniki niszczą około 14% całej rocznej produkcji roślinnej. Ponadto do zwalczania szkodników stosuje się prawie 5 milionów ton i ponad 600 różnych rodzajów pestycydów. Co gorsza tylko 1% jest faktycznie skuteczny.

Nadmierne stosowanie pestycydów chemicznych jest niekorzystne, a ponadto szkodniki stają się coraz bardziej odporne na ich działanie. Prowadzi to do zapotrzebowania na bardziej skuteczne, niezawodne i wydajne rozwiązania w zakresie monitorowania szkodników.

Z automatycznym systemem monitorowania zapewnionym przez Trapview, Rolnicy nie tylko ograniczają stosowanie środków chemicznych, ale także zmniejszają koszty produkcji zdrowszej żywności, co pozwala na zwiększenie dostępności zdrowej, wolnej od pestycydów pożywienia.

Firma Trapview została założona w 2007 r. w Słowenii i posiada doświadczenie w monitorowaniu szkodników. Dzięki tysiącom pułapek stosowanych w terenie, przedsiębiorstwo zbudowało obecnie największą na świecie bazę danych i algorytmów dotyczących insektów.

Obecnie posiada ona ponad 1300 klientów w ponad 40 krajach Europy, Australii, Ameryki Północnej i Południowej. Współpraca firm Pymwymic i Oltre Venture oferuje firmie Trapview dużą wartość dodaną oprócz wzrostu kapitału. Strategiczna pozycja Kubota jako lidera w globalnym rolnictwie i produkcji sprzętu pozwoli firmie Trapview czerpać korzyści z nowych sposobów rozwoju produktów.

Kubota ma duże doświadczenie w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się szkodników. 130 lat temu, kiedy Japonia szybko się modernizowała, założyciel Kubota, Gonshiro Kubota, stał się pierwszą osobą w kraju, która produkowała rury wodociągowe w celu ratowania życia ludzi przed rozprzestrzenianiem się cholery.

Od momentu powstania, firma Kubota zawsze robiła wszystko, co w jej mocy, aby pomóc w rozwiązywaniu wyzwań stojących przed społeczeństwem. Idąc dalej, Kubota będzie nadal przyczyniać się do rozwoju społeczności międzynarodowej w zakresie żywności, wody i środowiska naturalnego, które są niezbędne do zapewnienia ludziom środków do życia.

W 2019 r. Kubota założyła centra innowacji w Japonii i Europie, jako oddziały zajmujące się tworzeniem nowych przedsięwzięć biznesowych, produktów i usług. Krok ten tworzy środowisko, które pozwala na rozwój innowacji dzięki partnerstwu z firmami zewnętrznymi, takimi jak startup-y AgTech, przedsiębiorstwa rolnicze, instytuty badawcze i uniwersytety.

"Poprzez dalsze innowacje, będziemy wspierać globalną społeczność w kwestii żywności, wody i środowiska, patrząc w przyszłość i obserwując zmiany wywołane przez pandemie Covid-19" Yuichi Kitao, Prezes Kubota Corporation.

"Dzięki naszej inwestycji w Trapview, w Kubota zamierzamy przyspieszyć rozwój innowacji w monitorowaniu i prognozowaniu szkodników, oferując nowatorskie i wydajne rozwiązania dla rolników". Peter Van Der Vlugt, Dyrektor Generalny Innovation Center Europe.

Kubota stawia sobie za cel rozwijanie inteligentnego rolnictwa

Od momentu powstania Kubota przeznaczyła znaczne środki na inwestycje i zrozumienie sposobu przezwyciężenia wyzwań stojących przed rolnikami, ściśle współpracując z nimi w Japonii i innych krajach na całym świecie. Kubota czyni obecnie postępy w sektorze inteligentnego rolnictwa, koncentrując się na obniżeniu kosztów pracy, rozwoju automatyzacji produkcji i precyzyjnego rolnictwa opartego na danych.

Kubota będzie kontynuować prace nad rozwiązaniami wspierającymi wysoce dochodowe gospodarstwa rolne. Od uprawy do zarządzania działalnością gospodarczą, Kubota pracuje nad generowaniem szerokiego wachlarza korzyści dla rolników.

Więcej o Trapview

Trapview to platforma do monitorowania i prognozowania szkodników opracowana przez słoweńską firmę Efos. Zautomatyzowane elektroniczne pułapki zapewniają wydajną, prawie bezobsługowe monitorowanie owadów. Zaawansowane, oparte na sztucznej inteligencji przetwarzanie danych z pułapek pomaga klientom w dokładnym zrozumieniu w czasie rzeczywistym dynamiki populacji szkodników, jak również w prognozowaniu etapów rozwoju szkodników na danym obszarze.

Dzięki temu Trapview staje się kluczowym narzędziem wspomagającym podejmowanie decyzji w planowaniu działań w terenie i optymalnym wykorzystaniu ochrony roślin. Ponad 40 różnych gatunków owadów jest monitorowanych na całym świecie za pomocą rozwiązania Trapview.

Trapview jest obecny na rynku od 2012 roku i wcześniej pozyskał inwestycje kapitałowe od słoweńskiego funduszu Prvi sklad oraz otrzymał dotację EU commission H2020 SME Instrument Phase 2 grant.

Więcej o Pymwymic

Pymwymic została założona w 1994 roku i jest organizacją "Put Your Money Where Your Meaning Is Community", której właścicielami są europejscy inwestorzy, stawiający sobie za cel wspieranie inicjatyw wyrażających troskę o ludzi i planetę. Społeczność ta składa się z 150 osób. Są to rodziny, przedsiębiorcy i inwestorzy z różnych środowisk, w różnym wieku i różnych narodowościach.

Obecnie inwestują oni za pośrednictwem Pymwymic Healthy Ecosystems Impact Fund, funduszu venture capital dla firm, które dążą do ochrony i odnowy naszych ekosystemów, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonych systemów żywnościowych. Łącząc swoją wiedzę, pasję i pieniądze, wnoszą wiarygodność do branży inwestycyjnej i nieustannie dążą do wyższych standardów, aż do momentu, w którym inwestują z troską o ludzi, a planeta jest nowym wyznacznikiem.

Więcej o Oltre Venture

Od początku lat 2000, Oltre Venture wprowadziło koncepcję odpowiedzialnego społecznie inwestowania we Włoszech. Przedsiębiorstwo Oltre Venture ma na koncie prawie 40 projektów inwestycyjnych oraz zarządza ponad 50 mln EUR za pośrednictwem dwóch podmiotów inwestujących, co pozwala na osiągnięcie sukcesów i stworzenie silnej sieci zarówno we Włoszech jak i na świecie. Obecnie portfolio Oltre Venture obejmuje około 20 spółek, z których część należy do pionierów w swojej branży we Włoszech, generując tym samym duży wpływ społeczny.

O firmie Kubota Corporation

Kubota Corporation, założona w 1890 roku, jest wiodącym producentem ciągników rolniczych, maszyn groundcare, maszyn budowlanych i silników przemysłowych. Firma mająca siedzibę w japońskiej Osace oraz oddziały w ponad 110 krajach w Ameryce Północnej, Europie i Azji, osiągnęła w 2019 roku przychody w wysokości 17,6 mld USD.

Działalność firmy Kubota opiera się na produkcji maszyn i urządzeń, ale oferuje ona także szeroki zakres innego rodzaju produktów, w tym systemów uzdatniania wody dla miast, rozwiązań w zakresie nawadniania, rurociągów, budownictwa mieszkalnego i podziemnych zaworów wielkogabarytowych.

(rtr) kp / Źródło: Materiały prasowe Kubota

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA