REKLAMA

Kwiaty cebulowe i byliny kwiatowe, które warto posadzić jesienią w ogrodzie

Zarówno kwiaty cebulowe jak i byliny kwiatowe stanowią wyjątkowe grupy roślin.Różną się między sobą kształtem, budową, wielkością, okresem kwitnienia oraz spoczynku. Szczególnie pięknie wyglądają gatunki kwitnące wiosną, które otwierają sezon w ogrodzie. Warto posadzić je np. między krzewami,tworząc kolorowe i oryginalne aranżacje.

Redakcja - Uprawa 17.09.2019 chat-icon0

REKLAMA

Zarówno kwiaty cebulowe jak i byliny kwiatowe stanowią wyjątkowe grupy roślin. Różną się między sobą kształtem, budową, wielkością, okresem kwitnienia oraz spoczynku. Szczególnie pięknie wyglądają gatunki kwitnące wiosną, które otwierają sezon w ogrodzie. Warto posadzić je np. między krzewami, tworząc kolorowe i oryginalne aranżacje.

Tulipany - barwny symbol wiosny 
Tulipany zachwycają bogactwem barw i kształtów. Dzielimy je na grupy w zależności od pochodzenia (np. botaniczne, turkiestańskie), czasu kwitnienia, wysokości, koloru kwiatów oraz wyglądu płatków. Piękne rosną w pełnym słońcu lub lekkim półcieniu. Nie tolerują stagnującej gleby, więc warto zadbać o piaszczyste lub próchnicze podłoże.

Aby wiosną cieszyć się urodą tych pięknych kwiatów, cebulki tulipanów sadzimy od września. Idealna głębokość to około 15 centymetrów, odległość zależy od wysokości rośliny. Zachwycający efekt uzyskamy sadząc przynajmniej 10 cebul jednej odmiany. 

Krokusy - delikatne i eleganckie kwiaty
Te małe wiosenne kwiatki zajmują szczególne miejsce w ogrodzie. Delikatnie i nieśmiało zapowiadają rozpoczęcie nowego okresu wegetacji. Najpopularniejsze barwy to fioletowoniebieski, ciemnofioletowy, lawendowy, żółty oaz biały.

Najpiękniej prezentują się posadzone w grupach, tworząc barwne plamy. Uwielbiają słoneczne stanowiska oraz próchniczą, przepuszczalną glebę. Cebulki krokusów sadzimy na przełomie września i października na głębokość około 6-7 centymetrów. 

Piwonie - okazała i długowieczna ozdoba ogrodu
Piwonia to bylina, która stanowi rarytas w każdym ogrodzie. Kwiaty o średnicy 15 centymetrów zachwycają różanym zapachem. Istnieją odmiany w odcieniach bieli, purpury oraz różu. Warto zapewnić im słoneczne stanowisko, gwarantując sobie niesamowite doznania estetyczne.

Im mniej światła, tym kwitnienie będzie słabsze. Prawidłowo pielęgnowana może rosnąć na tym samym stanowisku kilka lat. Jeśli chcemy, aby ta piękną roślina zagościła w naszym ogrodzie, kłącza piwonii sadzimy pod koniec sierpnia. 

Narcyzy - wspaniały dar wiosny
Znane i cenione narcyzy rozpoczynają wegetację już w marcu. Na kwiecień przypada szczyt ich kwitnienia, późne odmiany zdobią ogród jeszcze w maju. Najczęściej w naszych ogrodach goszczą kwiaty białe, żółte i pomarańczowe.

Sprzymierzeńcem narcyzów jest słońce oraz przepuszczalne i żyzne podłoże o obojętnym odczynie. Nadają się nie tylko na rabaty wiosenne, tworzą również doskonałe kompozycje w pojemnikach. Cebule narcyzów sadzimy od września do października. Idealna głębokości wynosi 10-15 centymetrów, odległości 5-10 centymetrów. 

Lilie - delikatne piękności ogrodu
Ilość odmian lilii jest ogromna. Każda z grup ma nieco inne wymagania, czas kwitnienia, wielkość oraz kolor kwiatów. Wybór należy do miłośnika ogrodu. Warunkiem dobrego wzrostu i obfitego kwitnienia jest przepuszczalna gleba i słoneczne stanowisko.

Doskonale wypełniają rabaty bylinowe, urozmaicając kompozycje kolorem i kształtem. Cebulki lilii należy sadzić na przełomie września i października, aby zdążyły ukorzenić się do wiosny.

Więcej odmian kwiatów cebulowych oraz bylin kwiatowych wraz z dokładnymi instrukcjami sadzenia i pielęgnacji znaleźć można w sklepie cebule-kwiatowe.pl, który należy do firmy BENEX.

Kwiaty cebulowe oraz byliny kwiatowe cieszą serce każdego ogrodnika, zwiastując nadejście ciepłych wiosennych dni. Kolorowe plamy barw są wspaniałą i optymistyczną ozdobą rabat po długiej i nieprzyjaznej zimie.

(rw) materiał promocyjny


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA