Ładowarka kołowa w rolnictwie. Wszechstronność i funkcjonalność
Pobieranie materiału z silosu, załadunek wozu paszowego, praca na pryzmie – to tylko kilka wybranych prac, do których przydatna będzie ładowarka kołowa. Przedstawiamy, jak wielofunkcyjna może być to maszyna oraz na co zwracać uwagę przy jej zakupie.
Pobieranie materiału z silosu, załadunek wozu paszowego, praca na pryzmie – to tylko kilka wybranych prac, do których przydatna będzie ładowarka kołowa. Przedstawiamy, jak wielofunkcyjna może być to maszyna oraz na co zwracać uwagę przy jej zakupie.
Zderzenie kombajnu Claas z dostawczym Iveco
Nowoczesne technologie w służbie rolnictwa: Jak innowacje w częściach zamiennych mogą rewolucjonizować prace polowe?
– Decydując się na ładowarkę kołową, mamy do wyboru bardzo duży asortyment, który oferują producenci. Od ładowarek małych, kompaktowych, poprzez średnie, kończąc na dużych. Wybieramy stosownie do potrzeb gospodarstwa, zwracając uwagę na takie czynniki, jak ciężar wywracający oraz masa własna maszyny. W dalszej kolejności przy zakupie powinniśmy wziąć pod uwagę wysokość
Tragiczny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego. Nie żyje nastolatka
Uniwersalna i dobrze dobrana do potrzeb wykonywanych prac ładowarka sprawdzi się w wielu różnorodnych zadaniach. Poznajmy najważniejsze z nich.
Pobieranie materiału z pryzmy.
Samochód osobowy uderzył w ciągnik rolniczy
Wóz paszowy służy do szybkiego i dokładnego rozdrabniania składników paszy. –
Agrowłókniny zimowe w zastosowaniu dla nowoczesnego rolnika
Claas Arion 620 CIS – mocny i wszechstronny
W razie potrzeby dużej wysokości wysypu przydatna będzie łyżka wysokiego wysypu oraz odpowiednia pojemność, co pozwoli łatwo ładować ziarno na przyczepy lub do rękawa. Jeśli chodzi o zwożenie i układanie bel, ważną funkcjonalnością jest tłumienie drgań, zapewniające dużą prędkość w polu. Dodatkowo zwiększa się precyzja pracy podczas układania, wynikająca z układu jezdnego oraz czułego joysticka.
Praca w magazynach
Niech stanie się jasność – czyli jak pracować wydajnie po zmroku
Ursus C-45 – prawie jak Lanz Bulldog
Praca ze zwierzętami wymaga stałej prędkości, a zastosowanie tempomatu umożliwia jej proste utrzymanie. Bez tego urządzenia operator nieustannie musiałby zmieniać poziom wciśnięcia pedału przyspieszenia, w zależności od pochylenia terenu i skupiać na tej czynności uwagę, którą może poświęcić na nakarmienie zwierząt lub uporządkowanie przestrzeni wokół nich.
Praca na pryzmie.
Rolnictwo w XXI wieku: Optymalizacja Procesów i Nowoczesne Technologie
Jakie dotacje dla rolników?
Podczas załadunku obornika ważną rolę odgrywa stabilność ładowarki. Wahliwy przegub łamany nie tylko idealnie nadaje się do wszelkich prac w ciasnych przejazdach, lecz także zadba o komfort jazdy oraz stabilność. Przy maksymalnej wysokości poniżej 2,5 m (niezależne od ogumienia) maszyna jest w stanie doskonale poradzić sobie z przejazdami w niskich budynkach.
Wspomnieć tutaj należy również o takich parametrach, jak: dobra widoczność, szczelna kabina czy samoblokujące się mechanizmy różnicowe na obu osiach, zapewniające dużą siłę pchania.
Mulczowanie, załadunek drewna.
Na ładowarkę kołową możemy otrzymać dopłatę z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, gdyż jest to maszyna rolnicza. Przedstawione powyżej przykłady pokazują, że inwestując w jedną maszynę, zyskujemy wiele funkcjonalności, które przyczyniają się do zwiększenia wygody pracy w gospodarstwie i wydajniejszej codziennej pracy.
(rtr) kp / Źródło: Informacja prasowa Claas
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.