Ładowarki teleskopowe – kompaktowe i praktyczne
W rolnictwie nieodzowną maszyną już od dawna jest ciągnik. Zaopatrując go w różne urządzenia dodatkowe, można nim wykonać prawie wszystkie prace w gospodarstwie.
W rolnictwie nieodzowną maszyną już od dawna jest ciągnik. Zaopatrując go w różne urządzenia dodatkowe, można nim wykonać prawie wszystkie prace w gospodarstwie.
W miarę rozwoju techniki rolniczej, powstały ładowarki teleskopowe, które pierwotnie były wykorzystywane głównie w budownictwie. Od pewnego czasu z uwagi na swą kompaktowość i możliwość zastosowania różnego rodzaju osprzętu, zostały zaadaptowane także do gospodarstw rolniczych. Ich możliwośći w niektórych pracach przewyższają ciągniki, dlatego coraz więcej rolników decyduje się na zakup tego sprzętu.
Znamy kurs euro do przeliczania tegorocznych dopłat z UE
Wśród wielu producentów ładowarek, którego maszyny wykorzystywane są także w rolnictwie jest firma Manitou.
W zależności od potrzeb i możliwości finansowych gospodarstwa, ładowarki (wózki teleskopowe) mogą być różnej wielkości, wyposażone w silniki różnej mocy, co przekłada się na ich udźwig. Wysuwane ramię ładowarki potrafi przenieść i ułożyć przenoszony materiał na wysokościach, z którymi ciągnik by sobie nie poradził. Doskonale zrównoważony środek ciężkości maszyny sprawia, że praca nią jest bardzo stabilna i bezpieczna.
Aleksander Seńkowski – polski lotnik i ojciec ciągnika Ferguson TE20!
W większości przypadków konstrukcja i niezwykła zwrotność umożliwia wykonywanie prac w budynkach inwentarskich i ciasnych miejscach. Wyższe modele wyposażone w wygłuszone i przeszklone kabiny zapewniające widoczność 360o, umożliwiając komfortową pracę operatora nawet w bardzo niesprzyjających warunkach.
Zaawansowana technika rolnicza wykorzystana w tych maszynach pozwala na sterowanie wszystkimi elementami maszyny za pomocą joysticka. Uniwersalny system mocowania osprzętu (system ECS – Easy Connect System) ułatwi jego szybką wymianę i przystosowanie maszyny do aktualnych potrzeb. Zwrotność i ruchliwość w każdej sytuacji zapewniają 4 koła napędne skrętne w połączeniu z 3 trybami jazdy.
Bogate wyposażenie standardowe jak i opcjonalne maszyny sprawi, jak podaje producent, że każda praca będzie lekka, łatwa i przyjemna.
(rtr) tl
źródło opracowania: Manitou
Unia Europejska nakłada cło na miód z Ukrainy
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.