REKLAMA

Limit środków na kredyty inwestycyjne i klęskowe został zwiększony

Redakcja
05.07.2024
chat-icon 0

O możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych poinormowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Dobrą wiadomością dla zainteresowanych tą formą wsparcia będzie zapewne informacja, że od 8 lipca 2024 roku zostaną zwiększone limity pomocy.

Agencja zwiększy udostępniony poprzez internetową Platformę Aplikacyjną współpracującym bankom na 2024 r. limit akcji kredytowej i limit dopłat do oprocentowania kredytów na sfinansowanie części kosztów inwestycji oraz do kredytów na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Łączne udostępnione limity środków dla kredytów wyniosą:
- kredyty na sfinansowanie części kosztów inwestycji (z linii PR, RR, Z): limit akcji kredytowej w wysokości 750 mln zł, środki w kwocie 10 mln zł na dopłaty do oprocentowania ww. kredytów.
- kredyty na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych (z linii K01, K02): limit akcji kredytowej w wysokości 500 mln zł, środki w kwocie 15 mln zł na dopłaty do oprocentowania ww. kredytów.

(rpf) Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA