REKLAMA

Lokalne zagrożenie: Gazociąg uszkodzony podczas orki


To scenariusz, którego chce uniknąć każdy kto pracuje w polu. Uszkodzenie infrastruktury gazowej to ogromne zagrożenie nie tylko dla sprawcy takiego zdarzenia ale również dla okolicznych mieszkańców.

REKLAMA

Uszkodzona rura z gazem o średnicy 40 mm to efekt zahaczenia przez pług podczas orania na polu w miejscowości Wólka Łabuńska (województwo lubelskie, powiat zamojski, gmina Łabunie).

Zdarzenie miało miejsce 16 listopada 2023 roku. Do przerwania rury doszło zaledwie 100 metrów od najbliższych zabudowań. Do awarii przybyli strażacy z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego w Zamościu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej OSP Łabunie.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, z pomocą urządzeń pomiarowych wyznaczono strefę bezpieczną. Pracownicy Pogotowia Gazowego zajęli się zespoleniem uszkodzonego fragmentu rury uszczelnionej wcześniej przez ratowników ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Zamość-1”.

W akcji zaangażowanych było 5 pojazdów w tym 4 wozy strażackie, Policja oraz Pogotowie Gazowe.

(rpf) Źródło: KM PSP Zamość


REKLAMA

Polecane

Komentarze (2)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


antochu 20.11.2023

ciągniki rolnicze to jednak mają siłę

0 0
RENIU 20.11.2023

MIAŁ gościu pecha zeby tak trafić w ziemi. ważne ze nie walnelo i bez fajerwerków sie udało naprawić., nie ma żartów z takimi rzeczami

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA