REKLAMA

Lubelskie: Ogień wyrządził duże straty w gospodarstwie rolnym

Redakcja
21.04.2024
chat-icon 0

W jednym z gospodarstw w powiecie hrubieszowskim płomienie dokonały bardzo dużych zniszczeń. Płomienie ogarnęły budynek w którym przechowywane były pojazdy i maszyny rolnicze.

REKLAMA

Zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Masłomęcz (województwo lubelskie, powiat hrubieszowski, gmina Hrubieszów) wpłynęło 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 3:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Przybyłe na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy strażaków zastały palący się murowany budynek, którego ściany działowe były wykonane z konstrukcji drewnianej. Druhowie zajęli się gaszeniem płonącego budynku, podali też prąd wody na sąsiednie zabudowania.

- Po ugaszeniu przystąpiono do wynoszenia na zewnątrz tlących się elementów wyposażenia oraz drewnianych elementów konstrukcji budynku. Miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem ewentualnych zarzewi ognia, których nie stwierdzono – relacjonuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z KP PSP w Hrubieszowie.

Interwencja trwała ponad 1,5 godziny. Straty zostały wstępnie oszacowane na 200 tysięcy złotych. W działania brała udział Policja, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza Hrubieszów, OSP KSRG Teptiuków, OSP Czerniczyn, w tym 17 strażaków.

(rpf) Źródło: KP PSP w Hrubieszowie

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA