REKLAMA

Małopolska: złodziei byczka rozpoznał w telewizji

Historia jak z filmu przytrafiła się w październiku br. 60-letniemu mieszkańcowi gminy Sułkowice (woj. małopolskie, pow. myślenicki) który postanowił sprzedać konia. Dodajmy, że jest to historia ze szczęśliwym zakończeniem.

fot. KWP Kraków
Redakcja - Prawo i Finanse 23.12.2018 chat-icon0

REKLAMA

Po konia wystawionego sprzedaż przyjechało aż pięciu mężczyzn, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie zamieszczone w internecie. Transakcja sprzedaży przebiegła pomyślnie i koń został sprzedany.

Po tym jak kupcy odjechali, okazało się, że ze stajni zniknął również byczek. Jego właściciel na początku przypuszczał, że zwierzę uciekło z zagrody, jednak prawda okazała się inna. Pojawiło się podejrzenie, że podczas, gdy część mężczyzn zajmowała rolnika kupnem konia, pozostali uprowadzili byka. Pokrzywdzony zgłosił sprawę do myślenickiej policji.

– Dochodzenie było utrudnione, ponieważ mężczyzna nie spisał umowy ani danych kupujących. Nie miał informacji o tym, jak się nazywali ani skąd byli. Wiedział jedynie, że było ich pięciu i pamiętał tylko kolor pojazdu, którym przyjechali – informuje KWP w Krakowie.

Kluczowy w sprawie okzał się moment, kiedy poszkodowany 60-latek rozpoznał w telewizji dwóch mężczyzn którzy kupowali od niego konia oraz samochód którym go przewozili. Natychmiast przekazał tę informację policjantom i od tej pory rozwiązanie sprawy kradzieży potoczyło się w bardzo szybkim tempie.

Funkcjonariusze z myślenickiej policji ustalili nazwiska i adresy osób, biorących udział w tej transakcji. Prowadząc przeszukania znaleźli byka, który cały i zdrowy przebywał w jednej ze stajen w powiecie nowotarskim.

Szczęśliwy finał sprawy to powrót byka do swojego prawowitego właściciela w dniu 13 grudnia br. Pięciu mężczyznom z powiatu nowotarskiego postawiono zarzuty kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(rpf) jp / źródło: KWP Kraków


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA