REKLAMA

Maszyny uprawowe od Kuboty na Agrotechu

Japońska firma KUBOTA podczas tegorocznych targów AGROTECH w Kielcach zaprezentuje serię maszyn uprawowych.

10 marca 2016 chat-icon0

REKLAMA

Będzie to polska premiera zawieszanego agregatu uprawowo-siewnego, zawieszanego rozsiewacza dwutarczowego, oraz pługa zawieszanego zagonowego i obracalnego.

Targi Agrotech 2016 odbędą się w dniach 18-20 marca w Kielcach. Kubota zapewnia, że goście na stoisku mogą oczekiwać atrakcji i produktów prezentowanych w naszym kraju po raz pierwszy, czyli np. pług zawieszany obracalny Kubota RM2000V/RM2005V, pług zawieszany zagonowy Kubota CM1005, agregat uprawowo-siewny TH1300P+MD1300MP oraz rozsiewacz dwutarczowy Kubota DSC.

Jeśli KUBOTA to oczywiście również ciągniki: rolnicze, sadownicze, maszyny komunalne i zielonkowe japońskiego producenta. To wszystko możecie zobaczyć w hali D na stoisku 7.

(rtr)

na podstawie informacji prasowej firmy KUBOTA


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

PepsiCo otwarło w Polsce nowy zakład za ponad miliard złotych

Redakcja 31 maja 2023 chat-icon5

Święte k. Środy Śląskiej w województwie dolnośląskim zostało wybrane na lokalizację najbardziej zrównoważonego środowiskowo i zaawansowanego technologicznie oraz innowacyjnego obiektu PepsiCo w Unii Europejskiej.

Same rozwiązania środowiskowe zastosowane w tym zakładzie to inwestycja za 30,3 mln zł. Docelowo obecnie zatrudnienie znajdzie tutaj ok. 450 osób, głównie z regionu, a docelowo ma tutaj być 600 miejsc pracy. Podczas dzisiejszej  uroczystości otwarcia zakładu obecni byli przedstawiciele rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, któremu towarzyszył minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, a także lokalne władze, partnerzy projektu oraz pracownicy PepsiCo.

Piekło zwierząt na fermie świń – jest reakcja ministra rolnictwa

Redakcja 4 czerwca 2023 chat-icon1

Na opublikowanych nagraniach widać, że świnie są zabijane siekierą, prosięta mają przeprowadzony zabiegi kastracji, przycinanie ogonków i zębów bez znieczulenia. Do sprawy odniosło się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które poinformowało na Twitterze, że w sprawie nagrań z fermy w woj. Łódzkim zostaną podjęte działania.

[cytat author='Robert Telus / Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi' text='- Nie tolerujemy okrucieństwa wobec zwierząt oraz patologicznych zachowań, które szkodzą wizerunkowi polskiego rolnictwa. Minister Robert Telus bezzwłocznie zlecił kontrole. Służby Inspekcji Weterynaryjnej prowadzą kontrole na miejscu' date='2023-06

REKLAMA