REKLAMA

Mazowieckie: zlikwidowano nielegalną hodowlę i ubojnię kóz

Nielegalną hodowlę oraz ubój kóz prowadził 74-letni mieszkaniec gminy Nadarzyn (woj. mazowieckie).

fot. KSP
Redakcja - Prawo i Finanse 03.12.2018 chat-icon0

REKLAMA

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z komendy w Pruszkowie, którzy odkryli nielegalny proceder, stwierdzili również, że działalność ta odbywa się niezgodnie z wymaganiami weterynaryjnymi, a stan sanitarny skontrolowanych pomieszczeń urągał podstawowym zasadom higieny.

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia wraz z przedstawicielami powiatowego inspektoratu weterynaryjnego za bramą posesji zastali 74-letniego właściciela.

26 niezarejestrowanych kóz i 3 owce ujawnili policjanci w jednym z pomieszczeń gospodarczych, tuż obok zwierząt znajdował się stół do rozbioru mięsa oraz narzędzia, na haku wisiała tusza kozy.

Według ustaleń służb, mężczyzna prawdopodobnie od roku skupował zwierzęta, na których sam dokonywał uboju bez odpowiedniego przeszkolenia. Pozyskane w ten sposób mięso sprzedawał obcokrajowcom.

74-letniego mężczyznę zatrzymano i przewieziono do komendy. Usłyszał zarzut niehumanitarnego uboju zwierząt. Kwestiami związanymi z identyfikacją i rejestracją zwierząt zajmie się powiatowy inspektorat weterynaryjny. 

(rpf) jp / źródło: KSP


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA