REKLAMA

Mazowieckie: zlikwidowano nielegalną hodowlę i ubojnię kóz

Nielegalną hodowlę oraz ubój kóz prowadził 74-letni mieszkaniec gminy Nadarzyn (woj. mazowieckie).

fot. KSP
3 grudnia 2018 chat-icon0

REKLAMA

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z komendy w Pruszkowie, którzy odkryli nielegalny proceder, stwierdzili również, że działalność ta odbywa się niezgodnie z wymaganiami weterynaryjnymi, a stan sanitarny skontrolowanych pomieszczeń urągał podstawowym zasadom higieny.

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia wraz z przedstawicielami powiatowego inspektoratu weterynaryjnego za bramą posesji zastali 74-letniego właściciela.

26 niezarejestrowanych kóz i 3 owce ujawnili policjanci w jednym z pomieszczeń gospodarczych, tuż obok zwierząt znajdował się stół do rozbioru mięsa oraz narzędzia, na haku wisiała tusza kozy.

Według ustaleń służb, mężczyzna prawdopodobnie od roku skupował zwierzęta, na których sam dokonywał uboju bez odpowiedniego przeszkolenia. Pozyskane w ten sposób mięso sprzedawał obcokrajowcom.

74-letniego mężczyznę zatrzymano i przewieziono do komendy. Usłyszał zarzut niehumanitarnego uboju zwierząt. Kwestiami związanymi z identyfikacją i rejestracją zwierząt zajmie się powiatowy inspektorat weterynaryjny. 

(rpf) jp / źródło: KSP


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Robert Telus: Problemem jest zachęcenie rolników do sprzedaży przy spadających cenach światowych

Redakcja 20 maja 2023 chat-icon1

Wyznacznikiem cen zboża w Europie jest paryska giełda MATIF, a obecnie są one najniższe od trzech lat – dodał minister, przypominając o podjętych ostatnio przez Radę Ministrów decyzjach dotyczących podwyższenia stawek dopłat do sprzedawanego zboża, dodał też, że dopłata do sprzedanej od 15 maja pszenicy osiągnęła historyczny poziom 3025 zł na hektar, co po przeliczeniu daje około 550 zł dopłaty do tony pszenicy sprzedanej w tym czasie.

Wcześniej proponowane stawki dopłat do zbóż sprzedanych od 1 grudnia 2022 r. wzrosły o około 100 proc. Zmieniono również zapisy, dzięki którym dopłaty niezależnie od wielkości gospodarstwa, przysługują do pierwszych trzystu hektarów. Tak samo rozwiązana została kwestia dopłat do zakupu nawozów. Kolejnym rozwiązaniem wspomnianym przez ministra są niskooprocentowane kredyty dla rolników.

– Nie ma problemu ze zbytem zboża za granicę, czy też z załadunkiem w portach, ale jest

REKLAMA

Piekło zwierząt na fermie świń – jest reakcja ministra rolnictwa

Redakcja 4 czerwca 2023 chat-icon1

Na opublikowanych nagraniach widać, że świnie są zabijane siekierą, prosięta mają przeprowadzony zabiegi kastracji, przycinanie ogonków i zębów bez znieczulenia. Do sprawy odniosło się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które poinformowało na Twitterze, że w sprawie nagrań z fermy w woj. Łódzkim zostaną podjęte działania.

[cytat author='Robert Telus / Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi' text='- Nie tolerujemy okrucieństwa wobec zwierząt oraz patologicznych zachowań, które szkodzą wizerunkowi polskiego rolnictwa. Minister Robert Telus bezzwłocznie zlecił kontrole. Służby Inspekcji Weterynaryjnej prowadzą kontrole na miejscu' date='2023-06

REKLAMA