REKLAMA

„Mechanik na Medal” i „Młody Mechanik na Medal” – finał podczas AGRO SHOW

Redakcja - Technika
20.07.2016
chat-icon 0

Już niedługo, bo 23 września podczas kolejnej wystawy rolniczej AGRO SHOW w Bednarach odbędzie się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Mechanika Serwisowego Maszyn Rolniczych roku 2016.

PIGMiUR / UP / Agro Flash
REKLAMA

Już niedługo, bo 23 września podczas kolejnej wystawy rolniczej AGRO SHOW w Bednarach odbędzie się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Mechanika Serwisowego Maszyn Rolniczych roku 2016.

Wśród finalistów znaleźli się: Michał Bilski, Krzysztof Chodorski, Piotr Koziorzemski, Robert Szypczyński, Artur Zmitrut.

Aby zakwalifikować się do finału trzeba było rozwiązać zadania testowe, zebrane w losowo ułożonych trzech pakietach. Pytania dotyczyły podstawowej wiedzy i standardowych umiejętności z takich dziedzin jak:


– podstawy techniki i technologii,


– pomiary,


– diagnostyka i weryfikacja,


– montaż i demontaż,


– rynek materiałów części zamiennych,


– organizacja i bhp warsztatów naprawczych itp.

Wiedza i umiejętności zawarte w zadaniach testowych nie wykraczały poza zakres zawarty w wymaganiach dla kwalifikacji w zawodzie mechanik maszyn rolniczych.

Etap finałowy będzie bezpośrednią rywalizacją z zadaniami praktycznymi, który wyłoni Mechanika na Medal. Oprócz tego zaszczytnego tytułu zwycięzcy przypadnie nagroda w wysokości 5.000 PLN brutto. Za zajęcie drugiego miejsca będzie to 3 tys. zł, a za trzecie 2 tys. zł brutto.

Tego samego dnia odbędzie się finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młody Mechanik na Medal, skierowanego do uczniów mechanizacji rolnictwa szkół rolniczych w Polsce. Komisja konkursowa do finału zakwalifikowała 10 uczestników: Szymona Cieślaka, Huberta Dziechciarka, Adama Jarczewskiego, Kacpra Jaromę, Krzysztofa Kobylińskiego, Damiana Koszalskiego, Adama Ogrodowicza, Macieja Płachtę, Dawida Wielogórskiego i Macieja Zielonkę.

Podobnie jak konkursie Mechanik na Medal pierwsza część polegała na rozwiązywaniu zadań testowych skumulowanych w losowo skonfigurowanych trzech pakietach, dotyczących tak samo podstawowej wiedzy rolniczej i wiedzy ogólnej. Finał będzie bezpośrednią rywalizacją z zadaniami praktycznymi, które wyłonią zwycięzcę i laureatów konkursu Młody Mechanik na Medal.

Najlepsi otrzymają cenne nagrody w postaci:

– I miejsce – stypendium w kwocie 2500 zł (5 mies. po 500 zł)

– II miejsce – stypendium w kwocie 2000 zł (5 mies. po 400 zł)

– III miejsce – stypendium w kwocie 1500 zł (5 mies. po 300 zł)

Szkoły z których pochodzić będą laureaci tego konkursu otrzymają odpowiednio:


– I miejsce – 3 000 zł brutto


– II miejsce – 2 000 zł brutto


– III miejsce – 1 000 zł brutto

Organizatorem obu konkursów jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, a patronat merytoryczny sprawowany jest przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Redakcja portalu rolniczego OkiemRolnika życzy wszystkim finalistom powodzenia.

(rtr) tl
opracownaie na podstawie informacji od PIGMiUR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA