Można już składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego
Z początkiem lutego Urzędy Gmin rozpoczęły przyjmowanie wniosków od rolników, którzy chcą uzyskać zwrot podatku akcyzowy zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystanego do produkcji rolnej. Nabór wniosków potrwa do 1 marca.
Z początkiem lutego Urzędy Gmin rozpoczęły przyjmowanie wniosków od rolników, którzy chcą uzyskać zwrot podatku akcyzowy zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystanego do produkcji rolnej. Nabór wniosków potrwa do 1 marca.
Aby ubiegać się o zwrot akcyzy należy do 1 marca 2021 r. złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.
Paliwo rolnicze. Większa stawka zwrotu akcyzy w 2025 roku?
W przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, do wniosku o zwrot podatku dołącza się również dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego, w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku, ustalonej z uwzględnieniem wartości współczynników przeliczeniowych sztuk bydła na duże jednostki przeliczeniowe określonych w załączniku do ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, na podstawie danych zawartych w rejestrze zwierząt gospodarskich oznakowanych, o którym mowa w rozdziale 2 ustawy z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz. U. z 2020 r. poz. 2001).
Producent rolny może ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła w pierwszym lub drugim terminie danego roku dołączając do wniosku ww. dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wystawiony na siebie, jednorazowo w danym roku.
Ponad dwa miliardy złotych na dopłaty do paliwa rolniczego
(rpf) jp / Źródło: MRiRW
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.