Na co zwracali uwagę rolnicy testujący nowe kombajny LEXION 2 generacji?
Nowe kombajny LEXION 2-generacji zostały zaprezentowane w sierpniu 2019 roku. Wyznaczają one zupełnie nowe standardy w zakresie wydajności omłotu oraz separacji w nowoczesnych kombajnach zbożowych. Potwierdzają to niezależne instytucje oraz rolnicy, którzy wskazują na wysoką wydajność, jakość ziarna oraz bardzo niskie zużycie paliwa.
Nowe kombajny LEXION 2-generacji zostały zaprezentowane w sierpniu 2019 roku. Wyznaczają one zupełnie nowe standardy w zakresie wydajności omłotu oraz separacji w nowoczesnych kombajnach zbożowych. Potwierdzają to niezależne instytucje oraz rolnicy, którzy wskazują na wysoką wydajność, jakość ziarna oraz bardzo niskie zużycie paliwa.
Jak kombajny Claas Lexion 660 poprawiają efektywność i plonowanie w dużych gospodarstwach rolnych
Fortschritt – jakie są najbardziej znane maszyny tej marki?
Medale i wyróżnienia
Drugie wyróżnienie to tytuł „Innowacyjnego Produktu Rolniczego”, przyznany przez jedną z największych redakcji branżowych w Polsce. Trzecie wyróżnienie – medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, wręczony będzie podczas wystawy Polagra Premiery 2020 w drugiej połowie stycznia.
Mandat za jazdę kombajnem z podpiętym hederem po drodze publicznej
Wnioski po pokazach
Stare ale jare: kombajn Bizon Z056
Na jakie aspekty zwracali uwagę rolnicy?
Kontrola fitosanitarna… kombajnu
UE zakazała rejestracji aut spalinowych od roku 2035. Czy to samo stanie się z pojazdami rolniczymi?
W testowanych nowych kombajnach LEXION drugiej generacji często rolniczy podkreślali bardzo niskie zużycie paliwa, wynikające z niskiego zakresu prędkości obrotowej silnika na poziomie 1800 obr/min, systemu chłodzenia DYNAMIC COOLING oraz zarządzania mocą silnika DYNAMIC POWER, a także nowej koncepcji napędu. Inne podkreślane zalety to małe obciążenie silnika oraz wysoka jakość ziarna, dzięki prostoliniowemu przepływowi materiału.
– Dla rolników często duże znaczenie miała również wysoka jakość sieczki oraz jej równomierny rozrzut, który wynika z systemu czujników wiatru, dbającego o prawidłowy rozrzut resztek pożniwnych na stokach oraz podczas wietrznych warunków – dodaje przedstawiciel CLAAS Polska. Osoby testujące kombajny, wskazywały również na duży zakres ustawień z poziomu kabiny i małą ilość uszkodzonych ziaren
Kombajny z serii LEXION 6000 charakteryzują się rekordową wysoką przepustowością, potwierdzoną przez testy niezależnych instytucji (między innymi PROFI), podczas których model LEXION 6900 osiągnął średnią wydajność 44 ton / godz. podczas 8-godzinnego omłotu w pszenicy. Doceniony został również system AUTO SLOPE, który na nierównym terenie gwarantuje optymalną czystość ziarna i minimalne straty.
Będzie można jechać kombajnem z podpiętym hederem po drodze publicznej?
– Wysoka wydajność jest również efektem pracy systemu Cruise Pilot, który zapewnia pełne wykorzystanie maszyny w zależności od zmieniających się warunków na polu, dzięki stałemu równemu wypełnieniu maszyny masą – dodaje Andrzej Kulczyński z CLAAS Polska. Warto wspomnieć również o niskim zużyciu paliwa, które wynika m.in. z małego obciążenia silnika. Podczas pokazów w Polsce odnotowany został wynik 1,16 l / t pszenicy o plonie ponad 10 t/ha i wilgotności 15 procent. W kukurydzy ten sam kombajn uzyskał wynik 0,71 l / t w plonie ponad 16 ton i wilgotności 26,9 procent. Gdy dodamy do tego wysoką jakość ziarna oraz słomy i jej łagodne traktowanie oraz przestronną, komfortową i wyciszoną kabinę wówczas mamy kombajn, który musi przypaść do gustu najbardziej wymagającym operatorom.
Co istotne, wszyscy klienci podkreślali wysoką wartość maszyny używanej na rynku wtórnym, dzięki czemu znacznie łatwiej można ją odsprzedać. Potwierdzają to przedstawiciele Centrum Maszyn Używanych CLAAS Polska z okolic Kutna. – Kombajny marki CLAAS cieszą się na rynku wtórnym niesłabnącym zainteresowaniem, co ma ogromny wpływ na cenę i łatwość sprzedaży. Wierzymy, że nowe modele kombajnów LEXION przewyższą oczekiwania Klientów i cieszę się, że w przyszłości będą do naszego Centrum trafiać maszyny o takich parametrach wydajnościowych – mówi Dariusz Pietluszenko, kierownik CMU marki CLAAS.
Jakie uprawnienia są potrzebne na kombajn
(rtr) pp / materiały prasowe
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.