REKLAMA

Najtańsze nowe ciągniki rolnicze

Redakcja - Technika
10.07.2022
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

Tani ciągnik to niekoniecznie słabe osiągi i niska jakość

Każda osoba, która chociaż raz zetknęła się z pracą na roli, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jest ona wymagająca. Poza podstawowymi pracami, w których część wykonywana jest ręcznie, rolnik ma też mnóstwo obowiązków, które wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu i maszyn.

REKLAMA
Tani ciągnik to niekoniecznie słabe osiągi i niska jakość[/caption]

Każda osoba, która chociaż raz zetknęła się z pracą na roli, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jest ona wymagająca. Poza podstawowymi pracami, w których część wykonywana jest ręcznie, rolnik ma też mnóstwo obowiązków, które wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu i maszyn.

Absolutnie podstawowym wyposażeniem każdego gospodarstwa rolnego jest dobry, przystosowany do pracy ciągnik. To wyjątkowy pojazd, który służy nie tylko jako środek transportu między innymi nawozów, środków ochrony roślin, czy też plonów - oprócz tych standardowych zastosowań, dzięki swojej konstrukcji można wykorzystywać go do różnych prac, podpinając do niego specjalnie zaprojektowane maszyny, które nie są samobieżne.

Ze względu na bardziej specjalistyczne zastosowanie oraz konkretne technologie wykorzystywane w nowoczesnych ciągnikach ich ceny są dużo wyższe, niż miało to miejsce w przypadku dużo prostszych rozwiązań, które były dostępne na rynku wiele lat temu. Wciąż jednak na rynku działa wiele przedsiębiorstw zajmujących się produkcją ciągników rolniczych, co sprawia, że muszą one ze sobą konkurować na różnych płaszczyznach. Dzięki temu wciąż można znaleźć dobrej jakości ciągniki rolnicze w atrakcyjnych cenach. Ważne jest, aby ciągnik był dostowany do potrzeb i wymagań dla rodzaju produkcji prowadzonej w gospodarstwie.

Zakup dobrego ciągnika rolniczego w niskiej cenie nie musi być wyzwaniem

Dla wielu osób zajmujących się uprawą roli zakup nowej maszyny jest sporym przedsięwzięciem. Panuje również wywodzące się z dawnych czasów przeświadczenie, że najtańsze ciągniki rolnicze są do niczego, co obecnie całkowicie mija się z prawdą. Nowe ciągniki - mimo niskiej ceny nie tylko są bardziej zaawansowane technologicznie niż te, które były dostępne kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, a do tego ich jakość wykonania i użyte materiały również w przypadku dużej konkurencji na rynku muszą oferować znacznie więcej niż kiedyś. Ponadto dziś producenci muszą walczyć o każdego klienta i zaoferować mu produkty odpowiedniej klasy, co również ma związek ze wspomnianym wyżej rozbudowanym rynkiem i sporą ilością konkurencji.

Najtańsze ciągniki rolnicze nowe to doskonała opcja dla początkujących rolników, lub dla osób, które prowadzą gospodarstwo już jakiś czas i planują szybką wymianę maszyn lub uzupełnienie swojego garażu. Mimo niskiej ceny posiadają całkiem spore możliwości, co dla wielu rolników ma ogromne znaczenie. Warto również dodać, że nowe ciągniki, w odróżnieniu od tych używanych, mają gwarancję, co oznacza, że w przypadku zużycia elementów lub wystąpienia awarii, nie będzie trzeba opłacać ich wymiany lub naprawy z własnej kieszeni.

Najtańsze ciągniki rolnicze nowe - ceny

Kwestie ekonomiczne mają ogromny wpływ na podjęcie decyzji o zakupie konkretnego modelu ciągnika. Właśnie dlatego najtańsze ciągniki rolnicze nowe cieszą się całkiem sporą popularnością.

Jeżeli chodzi o zakres cen, to jest on dosyć szeroki. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę, że określenie czy coś jest tanie, czy też nie, jest tak naprawdę kwestią indywidualną dla każdego.

Ceny ciągników rolniczych mogą różnić się nawet w odrębie tego samego modelu konkretnej marki. Wynika to z faktu, że producenci często oferują (tak samo jak w przypadku aut osobowych) kilka różnych wariantów danego pojazdu. Najczęściej najtańsze modele to te absolutnie podstawowe, wyposażone w elementy niezbędne do prawidłowego działania maszyny oraz w pełni komfortowego korzystania ze wszystkich jej funkcji. Każdy dodatek jest w większości przypadków płatny „ekstra”. To, co ma przede wszystkim wpływ na cenę ciągnika rolniczego, to jego moc. Za mniejsze modele, o mniejszej mocy, przeznaczone do lżejszych prac z niższym obciążeniem zapłacimy oczywiście o wiele mniej, niż za duże ciągniki do najcięższych zadań.

Najtańsze modele o najniższym zakresie mocy od „budżetowych” producentów, pozbawione dodatkowego wyposażenia można nabyć w kwocie od ok. 40-50 tysięcy złotych. Nawet ta cena zależna jest od wielu czynników, a przede wszystkim od marki danej maszyny.

Przykładem może być mały ciągnik rolniczy FARMTRAC 26 4WD, którego moc wynosi 26,5 KM w cenie 39 000 zł brutto. Traktor został wyposażony w 3-cylindrowy silnik o pojemności 1318 cm3, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 79.45 przy 1800 obrotów na minutę oraz w WOM o prędkości 540/540E. Jest to maszyna dedykowana przez producenta do prac komunalnych ale bez problemu można wykorzystać go do lekkich prac pomocniczych w gospodarstwie.

Dla osób szukających ciągnika sadowniczego interesujący może się okazać model produkowany w Polsce, czyli Kraft 20C4PS z napędem na obie osie i silnikiem o pojemności 3300 cm3 o mocy 50 KM w cenie 136 tys. zł brutto.

Większą maszyną, ale nadal z niższej półki cenowej jest Farmtrac 685 DT o mocy 85,5 KM w cenie od 106 zł brutto.

Z kolei najchętniej kupowany nowy ciagnik rolniczy w Polsce według danych PIGMiUR z maja 2022 roku to John Deere 6155M, móimy więc o maszynie o mocy 170 KM i cenie, która nie czyni go najtańszym, bowiem wynosi ona około 440 tysięcy złotych brutto.

Gdzie kupić najtańsze ciągniki rolnicze?

Wiemy już, że tanie ciągniki rolnicze istnieją i można je kupić. Oferują je dealerzy i sklepy rolnicze. Wielu rolników zastanawia się jednak - gdzie i w jaki sposób szukać najtańszych nowych ciągników rolniczych? Teoretycznie najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do punktu sprzedaży producenta wybranego przez nas pojazdu. Mamy wtedy pewność, że nabyty sprzęt jest całkowicie sprawny, oryginalny i zgodny ze specyfikacją. Do tego otrzymujemy również gwarancję i często atrakcyjną cenę. W przypadku jeżeli nie mamy w pobliżu oficjalnego salonu lub siedziby producenta, możemy skontaktować się z którymś ze współpracujących z nim podmiotów - a jest ich naprawdę wiele. Dystrybutor ściągnie na nasze zamówienie wybraną przez nas maszynę i również powinna ona być w atrakcyjnej cenie - najczęściej katalogowej.

Jak więc wyraźnie widać, najtańszy ciągnik rolniczy nowy nie jest złym wyborem, a w wielu przypadkach może okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem niż używany - wraz z nowym ciągnikiem uzyskujemy bowiem dostęp do nowoczesnych rozwiązań i technologii, które mogą znacznie przyspieszyć i ułatwić nam realizację zadań w polu, co ma dziś bardzo duże znaczenie. Do tego gwarancja producenta pomoże ograniczyć koszty wynikające z eksploatacji maszyny, a więc w dłuższej perspektywie zakup nowej może wyjść w niektórych przypadkach taniej niż starszej, nieposiadającej już wsparcia producenta.

(rtr) 

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej