REKLAMA

New Holland: Inteligentny układ hamulcowy AutoCommand do przyczep

Redakcja - Technika
26.07.2018
chat-icon 0

New Holland wprowadza opatentowany, inteligentny układ hamulcowy przyczepy w modelach T6 AutoCommand™ i T7 AutoCommand™.

REKLAMA

New Holland wprowadza opatentowany, inteligentny układ hamulcowy przyczepy w modelach T6 AutoCommand™ i T7 AutoCommand™.

Wyróżniona srebrnym medalem na targach Agritechnica innowacja poprawia stabilność jazdy ciągnika z przyczepą podczas hamowania, szczególnie na śliskiej, luźnej nawierzchni i w ten sposób zwiększa stabilność przy pracach transportowych oraz polowych.

Układ zapewnia synchronizację procesu hamowania ciągnika wraz z przyczepą przy redukcji prędkości jazdy ciągnika z wykorzystaniem przekładni napędowej i bez użycia hamulców.

Podczas hamowania zestawu ciągnika z przyczepą za pomocą przekładni napędowej i standardowych hamulców przyczepy, szczególnie na drodze o luźnej nawierzchni lub znacznym nachyleniu, pęd i masa przyczepy będą oddziaływały na ciągnik. Ta siła pchająca może spowodować najeżdżanie przyczepy na ciągnik i w efekcie doprowadzić do utraty stabilności całego zestawu i tym samym niebezpiecznej sytuacji.

 CIAGNIKI ROLNICZE NEW HOLLAND TECHNIKA PORTAL ROLNY OKIEM ROLNIKA 6

Inteligentny układ hamulcowy przyczepy wykrywa zmniejszenie się prędkości jazdy ciągnika i przy użyciu zamontowanego w przekładni napędowej czujnika momentu obrotowego oblicza siłę hamowania. Następnie elektronicznie sterowany zawór hamulcowy przyczepy automatycznie załącza hamulce przyczepy, aby zmniejszać prędkość jazdy przyczepy z taką samą szybkością jak prędkość jazdy ciągnika.

Automatyczne hamowanie zapobiega popychaniu ciągnika przez przyczepę, znacznie zwiększa stabilność i zapobiega najeżdżaniu przyczepy na ciągnik. W przyczepie nie są konieczne żadne modyfikacje.

Sterowane i zsynchronizowane hamowanie zespołem ciągnika, i przyczepy za pomocą inteligentnego układu hamulcowego przyczepy sprawia, że droga hamowania zespołu pojazdów jest taka sama jak droga hamowania samego ciągnika, a operator w tym przypadku musi jedynie zmniejszyć prędkość jazdy.

To nowe rozwiązanie uzupełnia funkcje układu hamulcowego ciągników marki New Holland, wśród których należy wymienić wyróżnione nagrodą nowoczesny hamulec wydechowy i system ABS, składające się na najpełniej wyposażony układ hamulcowy w maszynach rolniczych.

(rtr) Paweł Pąk / Informacja prasowa New Holland

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA