REKLAMA

New Holland T4.75 S – innowacyjny ciągnik o doskonałych osiągach?

New Holland T4.75S jest uniwersalną maszyną rolniczą, która sprawdzi się w gospodarstwach o bardzo różnym profilu produkcyjnym. Ciągnik jest dostępny w kilku wariantach mocy silnika, ma dobry stosunek ceny do jakości i wiele dodatków, które zadowolą najbardziej wybrednego klienta.

Traktor wyróżnia się 4 zaworowym silnikiem z 3 cylindrami, mocnym układem hydraulicznym oraz przekładnią mechaniczną, którą można wybrać spośród kilku wariantów.

Dużym plusem jest niezwykle wygodna kabina kierowcy z bardzo szerokim kątem widzenia. Linia ciągnika wpływa nie tylko na jego wygląd i estetykę, ale również na komfort pracy na co dzień.

fot. RS
20 maja 2023 chat-icon5

New Holland T4.75S jest uniwersalną maszyną rolniczą, która sprawdzi się w gospodarstwach o bardzo różnym profilu produkcyjnym. Ciągnik jest dostępny w kilku wariantach mocy silnika, ma dobry stosunek ceny do jakości i wiele dodatków, które zadowolą najbardziej wybrednego klienta.

Traktor wyróżnia się 4 zaworowym silnikiem z 3 cylindrami, mocnym układem hydraulicznym oraz przekładnią mechaniczną, którą można wybrać spośród kilku wariantów.

Dużym plusem jest niezwykle wygodna kabina kierowcy z bardzo szerokim kątem widzenia. Linia tego  ciągnika rolniczego wpływa więc nie tylko na jego wygląd i estetykę, ale również na komfort pracy na co dzień.

Co nowego zaprezentowano w ciągniku New Holland T4.75S?

Ciągnik New Holland T4.75S to maszyna przeznaczona do gospodarstw hodowlanych. Jednocześnie ze względu na ilość zastosowań równie dobrze sprawdzi się jako sprzęt w produkcji rolniczej o profilu roślinnym lub mieszanym. Został przetestowany w przedsiębiorstwach komunalnych, które zajmują się dbanie o poziom czystości przestrzeni miejskich i terenów zielonych. T4.75S został zaprojektowany jako kompletna maszyna, która jest praktyczna i tworzy spójną konstrukcję - od wygodnej kabiny operatora, poprzez łatwe do odczytania oznaczenia, aż po elektroniczny system sterowania różnymi układami pojazdu. Traktor jest dostępny w 3 wersjach o różnej mocy – 55,65 oraz 75 koni mechanicznych. To maszyna łatwa do prowadzenia – zmianę kierunku jazdy można w niej wykonać bez potrzeby uruchamiania sprzęgła - wystarczy użyć drążka, który producent umieścił tuż przy kierownicy. Warto zwrócić uwagę rozstaw osi maszyny – 212,3 mm to nieco mniej niż w poprzedniej serii ciągników rolniczych Powerstar. To sprawia, że maszyna sprawdzi się w wąskich przestrzeniach i można nią łatwiej manewrować. Prezentuje też świetny stosunek ceny w stosunku do jakości, a jest dostępna już od 100 tysięcy złotych. Traktor może być dodatkowo wyposażony w klimatyzację, fabryczny ładowacz czołowy lub dedykowany włącznik WOM. Ten ostatni element występuje w 2 różnych prędkościach – jako WOM 540 oraz 540E. Opcjonalnie jest też dostępna trzecia wersja, którą można używać symultanicznie z szybkością poruszania się ciągnika.

Najważniejsze parametry techniczne traktora New Holland T4.75S

Model T4.75S posiada wiele zalet, które stawiają go w czołówce traktorów o maksymalnej mocy 80 KM. Maszyna wyposażona w pojedynczą oś i płytę z ramą ROPS to świetne rozwiązanie, które może być wykorzystane do pracy w ogrodnictwie lub sadownictwie. Z kolei traktory z napędem 4x4 mogą stać się podstawowym sprzętem w gospodarstwach nastawionych na masową produkcję roślinną. Cechy, które sprawiają, że New Holland T4.75S jest użyteczny w rolnictwie kryją się przede wszystkim pod jego maską:
  • trzycylindrowy silnik S8000 - posiada pojemność 2,9 litra i 4 zawory. Potrafi wygenerować maksymalnie 341 Nm przy obrotach 1400 na minutę. Natomiast jego moc znamionowa jest możliwa do uzyskania przy 2300 obr./min. Silnik wyposażono w układ wtrysku paliwa typu common rail,
  • przekładnia mechaniczna - występuje w wariancie 8x8 lub 12x12 w wersji z przekładnią nawrotną (hydraulic shuttle). Dzięki temu można dopasować jej działanie do różnych zabiegów agrotechnicznych. Równie dobrze sprawdzi się w ciężkich pracach uprawowych – takich jak orka, jak i przy prowadzeniu hodowli zwierząt. Przekładnię można wyposażyć w pełzające biegi 20x20, które jeszcze bardziej poprawiają trakcję maszyny,
  • układ hydrauliczny - umożliwia osiągnięcie wydatku na poziomie 47,7 litra na minutę, dzięki czemu może obsłużyć aż 3 zawory tylne oraz 2 międzyosiowe. Do tego modelu ciągnika wykorzystano układ sterowania Lift-O-Matic, który służy m.in. do wsparcia tylnego układu zawieszenia. Sam układ wykorzystuje końcówki hakowe z poziomymi cięgłami i jest zdolny do podnoszenia aż 3 ton ładunku.
Rozwiązania techniczne, które zastosowano w tej maszynie przyczyniły się do niskich kosztów jej serwisowania. Zaskakuje również wielkość zużycia paliwa, które wynosi 235 g/kWh dla maksymalnej mocy, jaką może wygenerować maszyna. Zastosowanie suchego katalizatora, zaworu EGR oraz intercoolera spowodowało, że ciągnik spełnia normę dla emisji spalin Tier 4A.

Jakie są największe korzyści wynikające z zakupu modelu T4.75S?

Traktor wyróżnia się też czterosłupkową kabiną, która powstała według zupełnie nowego wzoru. Kierowca, który zasiądzie wewnątrz niej ma do dyspozycji kąt widzenia rzędu 316 stopni, co znacząco poprawia komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze. Dopełnieniem systemu bezpieczeństwa maszyny są przyrządy z lampkami ostrzegawczymi oraz szerokokątne lusterka, dostępne w wersji premium. Uzupełnieniem konstrukcji kabiny może być specjalne zadaszenie, które wchodzi w skład dodatkowego wyposażenia. Ważną cechą tego zabezpieczenia jest ochrona typu FOPS, która osłania użytkownika przed spadającymi obiektami. Obsługa ciągnika jest o wiele łatwiejsza - a to za sprawą płaskiej podłogi, która zwiększyła mobilność operatora maszyny. Kabina jest wyciszona, jej panoramiczne i ergonomiczne kształty współgrają z designem ciągnika, sprawiają, że wszystkie elementy konstrukcji są ze sobą spójne. (rtr) Michał Ziemski

REKLAMA

Polecane

Komentarze (5)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


Marek

Który Ciągnik wybrać CASE FARMALL 75A czy New Holland T4.75s?

2 0
Odpowiedzi (1)
Dawid

@Marek Myślę ze NH do case jak sie zepsuje sa drogie części ale NH nie lepszy 💁 z czym by latały te sprzęty?

3 0
Benek

No co tam smerfik jak to smerfik, taki tańszy case , w porzadku ogolnie ale wiadomo nie juz tanich ciagnikos nowych na rynku do kupienia a new holland jeden z popularniejszych w polsce to i fschowca łatwiej znalezc

3 0
Odpowiedzi (2)

@Benek po co w takim razi ekupowac jak nie stac cie na obsluge tego potem - moze zamiast patrzec na to zeby miec nowy to wziac uzywke jakas i po klopocie i bilans finanoswy tez bedzie ok

1 1
marcin

@ Tylko ursus 1634. Polska myśl techniczna polskie wykonanie, polski komfort, wspieraj polskie produkty

2 0
REKLAMA

Zobacz więcej

Ocena maszyny

New Holland T4.75 S


Anonim Użytkownik ciągnika
4/5

to taki klon case ale cenowo lepszy i czesci tez troche tansze od case , jednak i tak drogo

Komfort jazdy:

5

Ekonomiczność:

5

Cena:

1

Funkcjonalność:

5

Anonim Użytkownik ciągnika
4.25/5

sztos bryka...

Komfort jazdy:

4

Ekonomiczność:

5

Cena:

3

Funkcjonalność:

5

Anonim Użytkownik ciągnika
4.25/5

Daje rade ale boje sie kosztów jak coś zepsuje po gwarancji, słyszy sie nieraz ze potrafi kosztowac jedna czesc np. 50 tys. a jak to ogarnac w takim kryzysie jaki teraz mamy

Komfort jazdy:

5

Ekonomiczność:

4

Cena:

3

Funkcjonalność:

5