REKLAMA

Nie żyje 35-latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy

21 grudnia przed godziną 13.00 strażacy z OSP Grybów-Biała dostali wezwanie do akcji ratunkowej dla osoby przygniecionej przez ciągnik rolniczy.

fot. OSP Grybów-Biała
23 grudnia 2018 chat-icon0

REKLAMA

Gdy dotarli na miejsce, które było trudno dostępne, okazało się że ciągnik jest wywrócony kołami do góry i przygniata 35-letniego kierowcę. Niestety strażacy stwierdzili brak podstawowych funkcji życiowych u poszkodowanego, co po odgięciu kabiny ciągnika i wydobyciu ciała mężczyzny potwierdził również przybyły później Zespół Ratownictwa Medycznego. Ostatniego namaszczenia 35-latkowi udzielił obecny na miejscu ksiądz.

Działania trwały łącznie 2,5 godziny i uczestniczyły w nich dwa zastępy OSP KSRG Grybów – Biała, Jrg1 Nowy Sącz, dwa patrole Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

(rpf) jp / źródło: OSP Grybów-Biała


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Piekło zwierząt na fermie świń – jest reakcja ministra rolnictwa

Redakcja 4 czerwca 2023 chat-icon1

Na opublikowanych nagraniach widać, że świnie są zabijane siekierą, prosięta mają przeprowadzony zabiegi kastracji, przycinanie ogonków i zębów bez znieczulenia. Do sprawy odniosło się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które poinformowało na Twitterze, że w sprawie nagrań z fermy w woj. Łódzkim zostaną podjęte działania.

[cytat author='Robert Telus / Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi' text='- Nie tolerujemy okrucieństwa wobec zwierząt oraz patologicznych zachowań, które szkodzą wizerunkowi polskiego rolnictwa. Minister Robert Telus bezzwłocznie zlecił kontrole. Służby Inspekcji Weterynaryjnej prowadzą kontrole na miejscu' date='2023-06

REKLAMA

Wysokość składek KRUS w III kwartale 2023 roku

Redakcja 7 czerwca 2023 chat-icon0

Wysokość składek została ustalona Uchwałą nr 17 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 1 czerwca 2023 roku, a wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za podlegającego przez cały miesiąc rolnika, małżonka, domownika i pomocnika rolnika w III kwartale 2023 r. wynosi 60,00 zł miesięcznie.

W sytuacji gdy rolnik, małżonek lub domownik objęty jest tym ubezpieczeniem na wniosek wyłącznie w zakresie ograniczonym, należna składka stanowi 1/3 pełnej składki, czyli 20,00 zł na miesiąc.

Komunikat KRUS dotyczy również wysokości emerytury podstawowej w czerwcu, która wynosi 1429,60 zł. Kwota ta ma wpływ na wysokość podstawowej miesięcznej składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe za rolników, małżonków i domowników w III kwartale 2023 r., która wynosi 143,00 zł.

REKLAMA