REKLAMA

Niemal 615 mln zł trafiło do rolników w ramach dopłat do kukurydzy

Redakcja
27.03.2024
chat-icon 0

Rolnicy zajmujący się uprawą kukurydzy, którzy są zagrożeni utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, mogli starać się o pomoc w formie dopłat.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Wnioski można było składać w terminie od 29 do 29 lutego 2024 roku w placówkach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O wsparcie wnioskowało łącznie ponad 172 tysiące rolników. Do 26 marca bieżącego roku ARiMR wypłaciła ponad 150 tys. rolnikom niemal 615 milionów złotych.

Dobrą wiadomością dla wnioskujących o wsparcie jest fakt, że nie zostanie zastosowany tzw. współczynnik korygujący zmniejszający kwotę wsparcia. Stało się tak dlatego, że kwota, która wynika ze złożonych wniosków nie przekroczyła limitu wynoszącego 1 miliard złotych.

- Warunek otrzymania wsparcia to spełnianie kryterium mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa i złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie za poprzedni rok, w którym wykazano uprawy kukurydzy. Nie było wymagane załączanie do wniosku dokumentów potwierdzających sprzedaż kukurydzy – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wysokość dofinansowania jest iloczynem deklarowanej we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2023 r. powierzchni upraw kukurydzy (z wyłączeniem kukurydzy na kiszonkę) nie większej niż 100 ha i stawki pomocy wynoszącej:
- 1 000 zł dla województw lubelskiego i podkarpackiego,
- 700 zł dla województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego,
- 500 zł dla województw dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

(rpf) Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA