REKLAMA

Nieostrożność kombajnisty przyczyną niebezpiecznego zderzenia z osobówką?

Okres żniw wymaga szczególnej ostrożności wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego, bowiem to właśnie wtedy na drogach jest najwięcej maszyn rolniczych, w tym tych największych czyli kombajnów.

Redakcja - Prawo i Finanse 13.08.2021 chat-icon0

REKLAMA

Prawdopodobnie brak zachowania odpowiedniej ostrożności przy wyjeździe z posesji na drogę publiczną był przyczyną groźnie wyglądającego wypadku, który wydarzył się 10 sierpnia 2021 roku na drodze powiatowej w miejscowości Wszachów (województwo świętokrzyskie, powiat opatowski, gmina Baćkowice).

Tego dnia w godzinach popołudniowych do stanowiska Kierowania Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego oraz kombajnu zbożowego.

Gdy zastępy straży pożarnej z ratownikami dojechały na miejsce zdarzenia, zastali samochód Daewoo Matiz kierowany przez 25 – letnią kobietę znajdujący się na jezdni, natomiast kombajn na wjeździe do posesji prywatnej i częściowo na jezdni.

Wypadek oraz prowadzone działania ratownicze powodowały spore utrudnienia, bowiem ruch na drodze powiatowej we Wszachowie był całkowicie zablokowany.

Mężczyzna kierujący kombajnem nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast kobieta prowadząca osobówkę, w momencie gdy na miejsce zdarzenia przybyły jednostki ochrony przeciwpożarowej, była uwięziona w pojeździe. Do szpitala została przetransportowana przybyłym na miejsce śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkwego.

Wcześniej kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej udzielili strażacy, którzy przeprowadzili również wstępne badanie urazowe. Mężczyzna nie wymagał pomocy ani hospitalizacji.

- Jednocześnie z działaniami z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy wykonano stabilizację pojazdów i odłączono akumulatory. Dalsze działania polegały na sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję pojazdy zostały usunięte przez właścicieli we własnym zakresie poza obręb pasa drogowego, ruch na drodze przywrócono w obu kierunkach – informuje aspirant sztabowy Robert Rędziak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie.

Apelujemy o ostrożność nie tylko podczas prac na na polu i w gospodarstwie ale także podczas przemieszczania się po drogach publicznych. Pomoże to w szczęśliwym dotarciu do celu wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: KP PSP Opatów


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA