REKLAMA

Nieszczęśliwy wypadek przy zbiorze wiśni

Redakcja
29.07.2023
chat-icon 0

Okres zbioru owoców to niestety czas, kiedy odnotowujemy zwiększoną ilość wypadków przy pracy.

REKLAMA

27 lipca 2023 roku, tuż po godzinie 17:00 w miejscowości Ludwików (województwo lubelskie, powiat łęczyński, gmina Spiczyn) doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas zbioru wiśni. Jest to jeden z wielu wypadków przy pracy w rolnictwie, które zdarzają się w okresie letnim.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że podczas otrząsania wiśni 61-latek dostał się pod koło służącej do zbioru wiśni maszyny podpiętej do ciągnika. Poszkodowanego z obrażeniami ciała przewieziono śmigłowcem ratunkowym do szpitala. Jego zdrowie i życie nie są zagrożone. Badanie na obecność alkoholu wykazało, że zarówno kierujący ciągnikiem jak i poszkodowany byli trzeźwi.

Trwa sezon intensywnych prac polowych, dlatego apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek. To nie dostosowanie do podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie, to najczęstsze przyczyny wypadków w rolnictwie. Apelujemy, aby przy wykonywaniu prac w gospodarstwie, pamiętać o tym, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Wypadki rolnicze zdarzają się mimo ostrzeżeń i próśb o ostrożność. Zadbaj o siebie i swoich bliskich - pracuj bezpiecznie.

(rpf) Źródło: Lubelska Policja

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA