REKLAMA

Nowa aplikacja 365 Pocket pomoże w prowadzeniu gospodarstwa


Precyzyjna, mobilna i do tego bezpłatna – taka jest aplikacja 365FarmNet, z którą udokumentujesz wszystkie prace polowe i zarządzisz gospodarstwem. I to niezależnie od tego, jak duże gospodarstwo posiadasz i czy masz akurat dostęp do internetu. Aplikacja jest prosta w obsłudze, a przy tym daje rolnikom szereg możliwości, ułatwiając codzienne prace w gospodarstwie.

REKLAMA

Precyzyjna, mobilna i do tego bezpłatna – taka jest aplikacja 365FarmNet, z którą udokumentujesz wszystkie prace polowe i zarządzisz gospodarstwem. I to niezależnie od tego, jak duże gospodarstwo posiadasz i czy masz akurat dostęp do internetu. Aplikacja jest prosta w obsłudze, a przy tym daje rolnikom szereg możliwości, ułatwiając codzienne prace w gospodarstwie.

Program umożliwia rozwój i modernizację gospodarstwa, oszczędzając czas oraz pieniądze. Dużą zaletą aplikacji jest jej automatyzacja - dane i informacje wprowadzone do programu są automatycznie analizowane, dzięki czemu użytkownik może precyzyjnie określić opłacalność swojej produkcji, a także wprowadzić zmiany, które wpłyną na oszczędności w gospodarstwie.

Platforma 365FarmNet dostępna jest już w kieszonkowej wersji 365Pocket. Ta uproszczona aplikacja pozwala bez zbędnych formalności rozpocząć prowadzenie precyzyjnej i pełnej dokumentacji prac i wykonywanych zabiegów polowych w gospodarstwie. 365Pocket umożliwia prowadzenie dokumentacji dla wielu gospodarstw, a dostęp do danych zapisanych na telefonie posiada wyłącznie rolnik.

W podstawowej, bezpłatnej wersji aplikacji 365Pocket znajduje się część dokumentacyjna, karty pola, pogoda, kalendarz, analiza danych. Platforma dostępna jest na stronie www.365farmnet.pl, ale też ma dedykowane sobie aplikacje mobilne: 365Crop (produkcja roślinna), 365Cattle (hodowla bydła) oraz 365Active (do płatnego modułu Active Doc).

Dla bardziej wymagających aplikacja oferuje dodatkowe, płatne funkcje programu. Można z nich korzystać dowolnie w zależności od zapotrzebowania. Odpłatne moduły dostępne są w miesięcznym abonamencie, z którego w każdej chwili można zrezygnować. Dodatkowo, każdy moduł można przez 10 dni bezpłatnie testować!

Z jakich zatem dodatkowych funkcji można skorzystać w płatnej wersji programu? Są to między innymi: Planowanie płodozmianu i odmian, Magazyn, Import i export danych, Active Doc, czy Zarządzanie stadem. Są też moduły pod nazwą Claas, przy czym nie wszystkie są dedykowane tylko posiadaczom maszyn tej marki. Przykładem jest Claas Crop View - otrzymujemy w nim satelitarne obrazowanie pola, na podstawie którego możemy stworzyć mapy nawożenia. Łącznie dodatkowych funkcji jest ponad 15.

Na platformie 365FarmNet można znaleźć również tzw. moduł Agropressure by Michelin, dzięki któremu można zoptymalizować ciśnienie w oponach maszyn, wykorzystywanych do konkretnych prac polowych uwzględniając np. obciążenie maszyn, prędkość jazdy, zwięzłość gleby czy poślizg. Ponadto moduł ten oblicza ciśnienie nie tylko przednich, ale również tylnych opon ciągnika oraz maszyn zaczepianych, np. wozów asenizacyjnych do rozlewania gnojowicy. Jest to bardzo praktyczna funkcja, gdyż z problemami takimi jak ugniatanie ziemi, tworzenie się podeszwy płużnej rolnicy borykają się na co dzień. Prawidłowe ciśnienie w oponach nie tylko zwiększa siłę uciągu i zmniejsza ryzyko ugniatania gleby, ale przyczynia się również do realnego obniżenia kosztów poprzez mniejsze zużycie paliwa i opon.

Co jeszcze oferuje platforma 365FarmNet? Ciekawą funkcją jest tzw. Lacos, czyli planowanie przejazdów polowych. Zastosowany w aplikacji algorytm pozwala na precyzyjne i optymalne wyznaczenie linii przejazdowych, uwzględniając różne kształty i powierzchnie pól oraz maszyny, jakimi się po nich poruszamy. Dzięki ograniczeniu liczby przejazdów zyskujemy czas i lepszą glebę.

To, na co jeszcze warto zwrócić uwagę na platformie 365FarmNet jest moduł Claas Crop View. Dzięki niemu można obliczyć potencjalne strefy plonowania. Mapy opracowane na podstawie danych z systemu Galileo przedstawiają średnie indeksy wegetacyjne na przestrzeni ostatnich 4 lat. Na ich podstawie jesteśmy w stanie zoptymalizować nawożenie poprzez jego ograniczenie, co prowadzi do kolejnych oszczędności.

(rtr)


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA